Oddaj głos na żużlowe projekty Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 6 października, 2021

Arkadiusz Sodkiewicz, radny miejski i wielki przyjaciel ostrowskiego sportu zachęca do oddania głosu na zadania w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim, których jest inicjatorem.  Wszystkie są związane z żużlem. O tym, że wspólnymi siłami można zdziałać wiele świadczy głosowanie sprzed roku i sukces zadania na budowę warsztatu dla juniorów TŻ Ostrovia, który właśnie teraz powstaje.

-Dziękuję wszystkim, którzy w poprzednim głosowaniu poparli moją inicjatywę. Teraz tym bardziej apeluję nie tylko do kibiców, którzy kochają żużel. Wspieranie tej młodzieży naprawdę ma sens. Pierwszy, historyczny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów dla Ostrowa, awans po 24 latach do PGE Ekstraligi – to wszystko są niezaprzeczalne sukcesy z udziałem ostrowskiej młodzieży, w którą warto inwestować i przyciągać kolejnych kandydatów do szkółki żużlowej. Dzięki zadaniu „Od Przedszkolaka do Mistrza Świata. Zakup sprzętu motorowego i odzieży ochronnej dla dzieci i młodzieży chcących uprawiać sport żużlowy” będziemy mieli nie tylko jedną z najlepszych, ale i najlepiej wyposażonych szkółek żużlowych w Polsce – podkreśla Arkadiusz Sodkiewicz, któremu TŻ Ostrovia serdecznie dziękuje za inicjatywę i wsparcie.

Przedstawiamy numery projektów, związanych ze sportem żużlowym w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim

PROJEKT NR 18

ZADANIE OGÓLNOMIEJSKIE DUŻE

Od Przedszkolaka do Mistrza Świata. Zakup sprzętu motorowego i odzieży ochronnej dla dzieci i młodzieży chcących uprawiać sport żużlowy

W Ostrowie Wielkopolskim szkolenie młodzieży jest na bardzo wysokim poziomie. Dzieci i młodzież osiągają sukcesy, przez co wzrasta zainteresowanie szkółką. Duża popularność skutkuje tym, że brakuje sprzętu dla dzieci i młodzieży. Zakup sprzętu umożliwi każdemu chętnemu mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego naukę jazdy na żużlu.

PROJEKT NR 48


ZADANIE OGÓLNOMIEJSKIE MAŁE

ODMALOWANIE TRYBUNY GŁÓWNEJ STADIONU MIEJSKIEGO

PROJEKT NR 15

Piknik żużlowy w Ostrowskim Śródmieściu

ZADANIE REWITALIZACYJNE

Celem zadania jest zorganizowanie pikniku żużlowego w strefie rewitalizacji w okresie wakacyjnym. Piknik ma polegać na prezentacji motocykli, możliwości zrobienia zdjęć ze sportowcami (żużlowcami), itp. Impreza mogłaby odbywać się na ostrowskim Rynku lub ul. Sukienniczej.

PROJEKT NR 6

Szkolenie pod okiem mistrza. Zasady bezpieczeństwa i korzystania z pojazdów Pitbike i motocykli 250 cc.

ZADANIE EDUKACYJNE

Głos można oddać m.in. online:

https://ostrow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski

Każdy mieszkaniec może zagłosować jeden raz, na każde z tych zadań