Odwiedziliśmy kolejne placówki. Mamy młodych fanów w Nowych Skalmierzycach i Kotowiecku

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 29 października, 2019

We wtorek odwiedziliśmy Przedszkole „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Kotowiecku. Okazało się, że w obu placówkach TŻ Ostrovia ma wielu młodych fanów. Sporo dzieci było już na zawodach żużlowych w Ostrowie. Wszystkich zaprosiliśmy na Stadion Miejski na wiosnę przyszłego roku, kiedy ruszy nowy sezon.

We wtorek pierwsze odwiedziliśmy Przedszkole „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach, gdzie oczywiście dużą furorę zrobiła maskotka klubowa Tygrysek Ostry. Dzieci miały możliwość zobaczyć motocykl, zrobić sobie na nim pamiątkowe zdjęcie, a także przymierzyć kask żużlowy.

Po wizycie w Nowych Skalmierzycach, udaliśmy się do Kotowiecka, gdzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Janusza Korczaka spotkaliśmy się zarówno z przedszkolakami jak i dziećmi i młodzieżą szkolną. Tutaj ciekawie o swoich początkach, żużlowych idolach i pracy, jaką muszą wykonać przy przygotowaniu sprzętu do treningów opowiadali Jakub Poczta i Jakub Krawczyk, 15-latkowie, którzy niedawno zdali egzamin praktyczny na licencję żużlowców.

Były oczywiście autografy, zdjęcia, motocykl, kask, a nawet wywiad do szkolnej gazetki w Kotowiecku. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenia i widzimy się już w przyszłym sezonie na Stadionie Miejskim. Jest nam miło, że mamy tylu młodych fanów w okolicznych miejscowościach.

W sezonie 2019 odwiedziliśmy m.in. Bukownicę k. Ostrzeszowa, Niedźwiedź, Nowe Skalmierzyce, Kotowiecko, Czekanów, Słaborowice, Wtórek, Kuczków k. Pleszewa, Korytnicę, Przedszkole nr 6 i nr 12 w Ostrowie Wielkopolskim, SP 1, SP 2 w Ostrowie Wielkopolskim. Byliśmy też na zlocie motocyklowym w Słuszkowie oraz na festynie charytatywnym w Rososzycy. Kilka razy spotkaliśmy się z kibicami w sklepie klubowym w Galerii Ostrovia.

Sezon 2019 dobiegł końca. Zakończyły się także wizyty w szkołach i przedszkolach. Od kwietnia do października odwiedziliśmy ponad 20 placówek, w których promowaliśmy sport żużlowy, działalność TŻ Ostrovia oraz szkółki żużlowej. Dziękujemy za wszystkie zaproszenia. Kolejne już napływają i będziemy starali się sukcesywnie odwiedzić Was na wiosnę. Cieszymy się, że ostrowski żużel ma tylu fanów nie tylko w samym mieście i powiecie ostrowskim, ale całym rejonie.

Grupa przedszkolaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kotowiecku.

Podczas wizyty w Przedszkolu Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach.