Odwiedziliśmy w Szkołę Podstawową w Bieganinie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 marca, 2023

W piątek gościliśmy w Szkole Podstawowej w Bieganinie, gdzie jak się okazuje mamy także wielu fanów, którzy przyjeżdżają na mecze naszej drużyny do Ostrowa Wielkopolskiego. Opowiedzieliśmy dzieciom i młodzieży o „czarnym sporcie” i zaprosiliśmy na wizytę na Stadionie Miejskim.

W spotkaniu z Jakubem Krawczykiem, Jakubem Pocztą i trenerem Kamilem Brzozowskim uczestniczyły zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Bieganinie.

Zawodnicy i trener opowiadali o tajnikach sportu żużlowego. O tym, ile ten sport wymaga poświęceń, ile czasu spędzają podczas pracy przy motocyklach, jak trenują zimą, a także ile tysięcy kilometrów pokonują samochodami w trakcie sezonu.

Dzieci pytały m.in. o to, ile kosztuje motocykl żużlowy, do jakiej szybkości się rozpędza, a także jak zawodnicy hamują, skoro motocykle żużlowe nie mają hamulców.

Jak zwykle przy okazji takich spotkań była okazja do zrobienia sobie zdjęć na motocyklach, a także zdobycia autografu. Dziękujemy za zaproszenie i widzimy się już na meczach w trakcie sezonu na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.