Oliver Berntzon o tym, jak wyglądają święta w Szwecji

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 21 grudnia, 2022

– W Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia czekamy oczywiście na Świętego Mikołaja. Oglądamy wraz z dziećmi programy w telewizji adresowane głównie do najmłodszych. Później rozpakowujemy prezenty i jemy uroczystą kolację z tradycyjnymi potrawami – opowiada o świętach Bożego Narodzenia w Szwecji, Oliver Berntzon.

W Polsce Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta w roku. Jak to wygląda w Szwecji?

Podobnie. Boże Narodzenie spędzamy oczywiście z rodziną. W Szwecji tradycją jest to, że wszystko zaczyna się już praktycznie dzień wcześniej, czyli 23 grudnia. Naszą tradycją jest tzw. „Late Night”. Siadamy przed telewizorami i oglądamy rodzaj loterii Bingo. Spędzamy czas razem z rodzinami i staramy się wygrać trochę pieniędzy.

Jak wygląda wigilia, która akurat w Polsce jest wyjątkowym dniem w roku?

W Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia czekamy oczywiście na Świętego Mikołaja. Oglądamy wraz z dziećmi programy w telewizji adresowane głównie do najmłodszych. Później rozpakowujemy prezenty i jemy uroczystą kolację z tradycyjnymi potrawami.

Twoja rodzina powiększyła się w tym roku. Zatem to będą wyjątkowe święta?

Każde Boże Narodzenie jest wyjątkowe. Teraz mam już dwóch synów i święta będą na pewno droższe dla mnie.

Co chciałbyś dostać od Świętego Mikołaja?

Bilet powrotny do PGE Ekstraligi.

Co chciałbyś życzyć ostrowskim kibicom?

Życzę Wam wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku. Wierzę, że wszystkich was zobaczę w przyszłym sezonie na stadionie w Ostrowie.