Oliver Berntzon i Nicolai Klindt trenowali na ostrowskim torze

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 24 marca, 2021

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski w komplecie. W środę na Stadionie Miejskim trenowali już wszyscy podopieczni trenera Mariusza Staszewskiego. Do zespołu dołączyli zagraniczni seniorzy Nicolai Klindt i Oliver Berntzon.

Dla Szweda, który w tym sezonie zadebiutuje w cyklu Grand Prix był to pierwszy trening w tym sezonie. – To był mój pierwszy trening. Wiadomo, że pierwszy raz po zimie nie czuje się ten swobody na motocykli i jeździ się trochę sztywno, ale jutro będzie już na pewno lepiej – mówił po treningu Oliver Berntzon.

Wróciłem na jeden z moich ulubionych torów żużlowych, na którym zawsze notowałem dobre wyniki. Kocham się tutaj ścigać i liczę na to, że będę z sukcesami jeździł na swoim nowym domowym torze – dodaje Szwed.

Pierwszy raz w Ostrowie, ale nie pierwszy raz na torze w tym sezonie był Nicolai Klindt. – Trenowałem już trzy razy w Danii. W Ostrowie czułem się na motocyklu bardzo dobrze. Tor wyglądał naprawdę nieźle jak na panujące warunki atmosferyczne. Było niestety trochę chłodno. Mam nadzieję, że w czwartek będzie trochę cieplej, a wówczas będzie jeździło się przyjemniej – powiedział Duńczyk.