Ostatni mecz rundy zasadniczej U-24 Ekstraligi

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 16 sierpnia, 2022

We wtorek w Grudziądzu o 17:00 rozpocznie się mecz 14.rundy U-24 Ekstraligi pomiędzy GKM-em Grudziądz a Arged Malesy Ostrów. Goście są liderem tabeli i do zapewnienia sobie pierwszego miejsca przed finałem play-off potrzebują minimum punktu bonusowego.

W pierwszym meczu obu drużyn w Ostrowie padł wynik 49:40, który później zweryfikowano na 46:40 dla Arged Malesy Ostrów.

Zespół trenerów Mariusza Staszewskiego i Kamila Brzozowsiego jedzie do Grudziądza w polsko-duńskim zestawieniu. Obok czterech wychowanków ostrowskiego klubu, wystąpi trzech Duńczyków: Tim Soerensen, Matias Nielsen i Nicolai Heiselberg. – Jedziemy jak zwykle po zwycięstwo. Nie kalkulujemy, że starczy nam bonus. Przegraliśmy tylko dwa mecze u siebie z Gorzowem i Lesznem, bo nie mieliśmy składu. Jechaliśmy wówczas bez czterech podstawowych zawodników – wspomina Mariusz Staszewski.

Grudziądzanie na koniec rozgrywek borykają się z problemami kadrowymi. Z powodu kontuzji zabraknie Chrisa Waennerstroma i Norberta Krakowiaka.

Przypomnijmy, że finały play-off U-24 Ekstraligi zaplanowano na 30 sierpnia i 6 września. Gospodarzem pierwszego będzie niżej sklasyfikowany zespół po rundzie zasadniczej.

GKM Grudziądz:
9. Chris Waennerstrom
10. Kacper Warduliński
11. Marius Hillebrand
12. Rasmus Pedersen
13. Kacper Pludra
14. Seweryn Orgacki
15. Kacper Łobodziński

Arged Malesa Ostrów:
1. Tim Soerensen
2. Nicolai Heiselberg
3. Jakub Poczta
4. Jakub Krawczyk
5. Matias Nielsen
6. Sebastian Szostak
7. Kacper Grzelak