Ostatni trening na torze. Sezon 2020 zakończony na dobre

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 28 października, 2020

W niedzielę 68.Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zakończył oficjalnie sezon żużlowy 2020 w Polsce.  W Ostrowie jeszcze przez trzy dni trwały treningi. W środę odbył się ostatni w tym roku. Teraz czas na prace przy torze przed zimą.

W środę trenowali juniorzy i adepci sportu żużlowego, trenujący w szkółce pod okiem Mariusza Staszewskiego. – Juniorów to ciężko wypędzić z toru. Oni najchętniej jeździliby non stop – mówi trener ostrowskiej drużyny.

W tym sezonie nie było ani jednego kandydata do egzaminu na certyfikat, bo adepci byli po prostu za młodzi. – W przyszłym roku powinna być jedna licencja na motocyklach o pojemności 250 cc oraz jedna na popularne „pięćsetki”. Rotacja w szkółce jest spora. Jedni przychodzą, inni odchodzą. Nie każdy, kto spróbuje swoich sił, zostaje żużlowcem. Oprócz talentu, potrzeba ciężkiej pracy – podkreśla trener Mariusz Staszewski.

Po zakończeniu treningów rozpoczną się prace przy ostrowskim torze. Zostanie uzupełniona nawierzchnia. – Zaczniemy od równiarki. Później dosypiemy trochę glinki. Oczywiście zgłosimy to wcześniej do Polskiego Związku Motorowego, że chcemy nie tyle dosypać, co uzupełnić straty, jakie w naturalny sposób są ponoszone w trakcie sezonu – wyjaśnia trener ostrowskiej drużyny.

Dodajmy, że szkolenie adeptów szkółki żużlowej wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Zadanie jest także dofinansowane z Programu Klub 2020 Ministerstwa Sportu.