#OSTROpoSWOJE. Tak powstawał hymn TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 13 maja, 2020

Wspólny pomysł Radosława Strzelczyka, prezesa TŻ Ostrovia i kompozytora Jakuba Tomalaka. Tekst Jacka Jędrzejaka z zespołu Big Cyc i Czarno Czarni.  Tak zrodził się utwór #OSTROpoSWOJE, który ma właśnie swoją premierę. Od kilku miesięcy trwały prace nad utworem, który na lata ma się stać hymnem ostrowskiego żużla.

#OSTROpoSWOJE – to motyw przewodni i hasło marketingowe, które zagrzewa do boju żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia. – Dlatego też chcieliśmy, aby słowa piosenki nawiązywały do tego hasła, a jednocześnie były uniwersalne i ponadczasowe – mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia, który zainicjował akcję z powstaniem hymnu dla ostrowskiego klubu.

Ogromną rolę przy tworzeniu odegrał Jakub Tomalak, na co dzień wielki kibic speedwaya. – Dziękuję Kubie oraz wszystkim innym osobom, które były zaangażowane w to przedsięwzięcie. Każdy wykonał kawał świetnej roboty. Mam nadzieję, że efekt końcowy przypadnie do gustu naszym kibicom – dodaje Radosław Strzelczyk. Jakub Tomalak odpowiadał za muzykę oraz produkcję muzyczną.


Słowa utworu #OSTROpoSWOJE napisał Jacek Jędrzejak. Popularny Dżej Dżej z zespołu Big Cyc i Czarno Czarni to również wielki fan speedwaya. – Jestem ostrowianinem i myślę, że powinniśmy wspierać takie inicjatywy. Wiadomo, że takie teksty związane z hymnami klubowymi czy dyscypliną sportową, mogą napisać ludzie, którzy są kibicami i interesują się tym sportem. Wtedy to jest prawdziwe i nie jest zafałszowane – mówi Jacek Jędrzejak.

Mix, mastering, instrumenty klawiszowe to efekt pracy Marka Raczyckiego. #OSTROpoSWOJE zaśpiewał Tomasz Trzeszczyński. Na gitarze zagrał Michał Szczęsny, na basie Dominik Tuchołka, a na perkusji Dawid Wirmański. Partie wokalne nagrano w Abba Pater Studio Kalisz, natomiast instrumentalne w NOW MUSIC Studio Poznań. 

Założeniem było powstanie utworu, który będzie uniwersalny i trafi do rozgłośni radiowych i do internetu. Utożsamiać się z nim mają nie tylko ostrowscy kibice żużla. – Mam nadzieję, że piosenka jest na tyle fajna, że wpadnie w ucho nie tylko fanom speedwaya z Ostrowa – wierzy Radosław Strzelczyk. – To miał być tekst, który będzie aktualny teraz, ale również za 10 czy 15 lat – podkreśla Jacek Jędrzejak.

#OSTROpoSWOJE można obejrzeć TUTAJ