#OSTROpoSWOJE z Mukowiscydozą

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 28 stycznia, 2020

W poniedziałek w Galerii Ostrovia odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z żużlowcami Arged Malesa TŻ Ostrovia w ramach projektu #OSTROpoSWOJE z Mukowiscydozą. Pierwszym gościem był Rafał Okoniewski.

Pomysłodawczyniami tego wydarzenia, są uczestnice III i IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim: Paulina Wczesna, Agata Krzywda oraz Klaudia Spitalniak, które realizują projekt w ramach Zwolnionych z Teorii. – O projekcie Zwolnieni z Teorii dowiedzieliśmy się na lekcji podstaw przedsiębiorczości. Pomyślałyśmy, żeby zrobić projekt związany z żużlowcami. Od niedawna interesuje się tym sportem i chciałam, żeby więcej osób mogło bliżej poznać zawodników, a jednocześnie, by promować w ten sposób walkę z chorobą, jaką jest mukowiscydoza – wyjaśnia Paulina Wczesna, jedna z koordynatorek projektu.

Cieszę się, że od razu uzyskałyśmy akceptację pomysłu przez prezesa TŻ Ostrovia, Radosława Strzelczyka i dzięki temu możemy realizować ten projekt wspólnie z ostrowskim klubem. Przewidujemy jeszcze 2-3 spotkania w ramach #OSTROpoSWOJE z Mukowiscydozą – dodaje Paulina Wczesna.

Fajnie, że dziewczyny wyszły z taką inicjatywą. Chwała im za to, że myślą o ludziach pokrzywdzonych przez los. Jak najbardziej trafiona inicjatywa – powiedział Rafał Okoniewski, który był gościem pierwszego spotkania.

O kolejnych spotkaniach – najprawdopodobniej już w murach III Liceum Ogólnokształcącego – będziemy informować.