Ostrovia kontra Unia Tarnów. Zapowiada się ciekawy mecz

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 7 sierpnia, 2020

Arged Malesa TŻ OStrovia w ramach 6 rundy eWinner 1. Ligi podejmie w sobotę o 16:30 na swoim torze Unię Tarnów, która jest wiceliderem tabeli. Ostrowian czeka trudne zadanie, ale wszyscy zapowiadają walkę o zwycięstwo i obronę „twierdzy Ostrów”.

Popularne „Jaskółki” są jedną z rewelacji tego sezonu eWinner 1 .Ligi. Choć straciły po poprzednich rozgrywkach Wiktora Kułakowa, po zmianach kadrowych zespół radzi sobie całkiem dobrze. Bardzo dobrze spisuje się junior, Mateusz Cierniak. Swoje punkty zdobywa Peter Ljung, a różnicą robią Ernest Koza i Michał Gruchalski. Ważne punkty dorzucają również Kim Nilsson i Artur Mroczka. – Zapominamy o Toruniu i skupiamy się na sobocie, bo czeka nas bardzo ważny mecz z Unią Tarnów. Liczymy na doping kibiców. Wasze wsparcie będzie nam potrzebne – mówi trener Mariusz Staszewski.

To, że Unia wygrała w Gnieźnie nic nie oznacza. Oczywiście, jest to mocny zespół, ale my na swoim torze jedziemy po zwycięstwo. Potrzebujemy tej wygranej i walczymy o nią – zapewnia Grzegorz Walasek, najbardziej doświadczony żużlowiec ostrowskiej drużyny.

Unia Tarnów wygrała przed tygodniem w Gnieźnie, a w czwartek zwyciężyła z Lokomotivem Daugavpils 49:41, czyli dokładnie w takich samych rozmiarach, jak Arged Malesa TŻ Ostrovia pokonała Łotyszy. Początek sobotniego meczu na Stadionie Miejskim o 16:30. Bilety w sprzedaży online są cały czas dostępne. Można je zakupić tutaj: https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0417

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski:
9. Grzegorz Walasek
10. Tomasz Gapiński
11. Adrian Cyfer
12. Rafał Okoniewski
13. Nicolai Klindt
14. Sebastian Szostak
15. Kacper Grzelak

Unia Tarnów:

1. Kim Nilsson
2. Michał Gruchalski
3. Artur Mroczka
4. Ernest Koza
5. Peter Ljung
6.
7. Mateusz Cierniak

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.