Ostrovia nadal chce bronić twierdzy, a Orzeł wygrać na trudnym terenie (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 września, 2020

Ostrovia ostatnio wygrała z niepokonanym eWinner Apatorem, a my teraz chcemy zwyciężyć na torze, na którym jeszcze nikt nie wygrał w tym sezonie – zapowiada Adam Skórnicki, trener Orła Łódź.  Arged Malesa TŻ Ostrovia z kolei chce nie tylko obronić twierdzę, ale nawet powalczyć o punkt bonusowy. W pierwszym meczu na Motoarenie w Łodzi Orzeł wygrał 52:38.

Czeka nas równie trudne zadanie jak w poprzednim meczu z Apatorem, kiedy to nam się trochę poszczęściło. Wiemy, że nie będzie to łatwy mecz. Pozycja w tabeli Orła pokazuje, jak mocny to zespół. My jak to mybędziemy walczyć. Zrobimy wszystko, by to spotkanie też wygrać – powiedział Mariusz Staszewski, trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Awizowany skład jest identyczny jak w poprzednich meczach, aczkolwiek na rezerwie pojawi się ten niesamowity Jonas Jeppesen, który był bohaterem całego żużlowego miniowego weekendu w Polsce. O młodym Duńczyku, który w pół godziny pokonał gwiazdy eWinner Apatora Toruń pisały i mówiły wszystkie media, nie tylko te, na co dzień zajmujące się sportem żużlowym.

Orzeł Łódź w tym sezonie spisuje się jednak bardzo dobrze i wcale nie przyjedzie do Ostrowa tylko bronić punktu bonusowego. – Wywiezienie bonusa z Ostrowa do plan minimum. Chcemy jednak wygrać z zespołem, który na swoim torze jest niepokonany. Ewentualne zwycięstwo przybliżyłoby nas do spełnienia przedsezonowych założeń. Tor w Ostrowie sprzyja walce. Moi zawodnicy lubią się na nim ścigać i myślę, że kibice będą świadkami ciekawego widowiska – powiedział trener Orła, Adam Skórnicki.

W jego zespole zobaczymy doskonale znanych w Ostrowie Marcina Nowaka czy Aleksandra Łoktajewa, który w poprzednim roku reprezentował barwy Arged Malesa TŻ Ostrovia, a teraz jest jednym z czołowych zawodników Orła. Liderem łodzian jest z kolei Australijczyk, Rohan Tungate. Jeśli do tego dodamy bardzo solidnych Polaków w osobach Norberta Kościucha czy Daniela Jeleniewskiego, rysuje nam się potężna siła Orła.

Gospodarze jednak na swoim torze czują się bardzo dobrze. I choć teraz ma nie padać, jak w poprzednich meczach będą walczyć o zwycięstwo i odrobienie strat z pierwszego meczu w Łodzi, gdzie Orzeł wygrał 52:38.

Początek sobotniego meczu na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim o 16:30. Bilety wciąż są w sprzedaży. Można je nabywać zarówno online tutaj https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0451

Sprzedaż stacjonarna odbywa się u partnerów TŻ Ostrovia w Salonie Canal+ w Galerii Ostrovia oraz w siedzibie firmy AKOM w Ostrowie przy ulicy Odolanowskiej.

Serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski. To jedna z ostatnich okazji, by w tym pandemicznym sezonie 2020 zobaczyć w akcji niepokonany na własnym torze zespół Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź

1. Norbert Kościuch

2.Aleksandr Łoktajew

3.Rohan Tungate

4.Daniel Jeleniewski

5.Marcin Nowak

6.Aleksander Grygolec

7.Piotr Pióro

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

9.Grzegorz Walasek

10.Tomasz Gapiński

11.Adrian Cyfer

12.Rafał Okoniewski

13.Nicolai Klindt

14.Jakub Krawczyk

15.Sebastian Szostak

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.