Ostrowianie najlepsi w Częstochowie i z awansem do finału DMPJ!

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 4 sierpnia, 2022

Żużlowcy Arged Malesy Ostrów wygrali IV rundę półfinałową w Częstochowie i tym samym zapewnili sobie awans do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie rywalizować będą z zespołami z Częstochowy, Lublina i Grudziądza.

Pewny awansu do finału DMPJ Włókniarz nie wystąpił w optymalnym składzie, bo zabrakło mistrza świata juniorów, Jakuba Miśkowiaka. Celem ostrowian na zawody w Częstochowie było zajęcie miejsca wyższego od KS-u Toruń, z którym bezpośrednio rywalizowali o awans do finału DMPJ.

Po pierwszej serii Arged Malesa Ostrów prowadziła z dorobkiem 10 punktów, przed KS-em Toruń 7 punktów, Włókniarzem 6 i Falubazem, który nie zdobył punktu. Po drugiej serii na czele nadal byli ostrowianie, ale z 6 punktów przewagi po 6 biegach nad KS-em Toruń, zrobiły się tylko 3 „oczka” zaliczki.

Po trzech seriach ostrowianie mieli 27 punktów, torunianie 22, a częstochowianie 18. Tak jak we wcześniejszych półfinałach, zdecydowanie odstawali zielonogórzanie, którzy mieli zaledwie 2 „oczka”. Po 16 biegach Arged Malesa Ostrów miała już 10 punktów przewagi nad zespołem z Torunia i 14 nad gospodarzami.

Ostatecznie w Częstochowie wygrała Arged Malesa Ostrów, która zdobyła 44 punkty i wyprzedziła KS Toruń z 37 punktami, Włókniarza, który zdobył 32 „oczka” oraz Falubaz Zielona Góra. Punkty dla ostrowian zdobywali: Jakub Krawczyk 14, Jakub Poczta 11, Kacper Grzelak 9 i Sebastian Szostak 10. Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów Mariusza Staszewskiego i Kamila Brzozowskiego.