Pamiętne mecze: GTŻ-Intar Lazur 2009 – Schlein wyrwał zwycięstwo na ostatnich metrach

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 28 kwietnia, 2020

Są mecze zwycięskie, które pamięta się latami, ale są też porażki, które bolą bardzo długo. Jedna z takich miała miejsce 7 czerwca 2009 roku w Grudziądzu, gdzie od sukcesu ostrowian dzieliło dosłownie kilkanaście metrów.

Sezon 2009 był ostatnim pod szyldem Klubu Motorowego Ostrów, który powoli chylił się ku upadkowi. Sytuacja finansowa przekładała się na wyniki sportowe. Choć skład był całkiem niezły, to jednak brakowało zwycięstw.

Przed meczem w Grudziądzu na stanowisku trenera Jana Granowskiego zastąpił Janusz Stachyra, który był bliski zanotowania wymarzonego debiutu w nowej roli. Po dziewięciu wyścigach Intar Lazur prowadził bowiem z GTŻ-em 31:23 i niespodzianka wisiała w powietrzu.

Druga część spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy zaczęli odrabiać straty i przed ostatnim wyścigiem GTŻ prowadził 43:40. Przez trzy okrążenia i ¾ czwartego 15 biegu para Daniel NermarkKarol Ząbik prowadziła 5:1, jadąc po końcowy triumf Intaru Lazur. Niestety, na ostatnim łuku błąd popełnił Ząbik, co skrzętnie wykorzystał Rory Schlein. Australijczyk na finiszowych metrach wyprzedził Ząbika, odwracając losy meczu .

Intar Lazur z nieba spadł do piekła, przegrywając 44:45. 11 punktów i 2 bonusy w 5 startach zdobył Daniel Nermark. Po 9 Karol Ząbik i Chris Harris.