Pamiętne mecze: Iskra – Włókniarz 1999 – Znakomita walka Jędrzejaka z Loramem

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 7 kwietnia, 2020

To były znakomite mecze, okraszone kapitalną walką 20-letniego wówczas Tomasza Jędrzejaka z przyszłym mistrzem świata, Markiem Loramem. W Częstochowie górą był Włókniarz, ale dwa dni później w Ostrowie po fantastycznym boju wygrała Iskra.

Choć pod Jasną Górą ostrowianie przegrali aż 37:53, to wynik końcowy w żaden sposób nie oddawał tego, co działo się na torze. Do historii przeszedł dziewiąty wyścig meczu w Częstochowie, w którym Oleg Kurguskin z Tomaszem Jędrzejakiem sensacyjnie pokonali angielską parę Włókniarza Mark LoramPaul Hurry.

Mecz w Częstochowie był znakomitą promocją dla samego Tomasza Jędrzejaka. Pojedynki ostrowianina z Markiem Loramem stały się ozdobą tego wspaniałego spotkania. Po meczu Jędrzejaka spotkała kolejna miła niespodzianka. Brytyjczyk pośpieszył do młodego chłopaka z gratulacjami. To była trampolina do dużej kariery dla wychowanka Iskry.

Rewanż w Ostrowie był równie pasjonujący. Faworytem był Włókniarz, ale to zespół Franciszka Jaziewicza zachował miano niepokonanego na swoim torze. Po niesamowitym boju wygrali 46:44, rozstrzygając losy meczu w pierwszym z nominowanych wyścigów, kiedy to Armando Castagna i Marek Latosi pokonali 4:2 Paula Hurrego i Roberta Mikołajczaka.

Bohaterem ostrowian był ponownie Tomasz Jędrzejak, który jadąc z rezerwy w 6 startach, zanotował 11 punktów. Ważną zdobycz dołożyli również Castagna i Kurguskin. O sukcesie ostrowian zadecydowała wyrównana jazda całej drużyny. Spotkanie oglądało 10 tysięcy widzów.