Pamiętne mecze: KMO-Polonia Bydgoszcz 2008. Historyczna wygrana. Bohater Nermark

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 3 kwietnia, 2020

20 kwietnia 2008 roku Klub Motorowy pokonał na swoim torze Polonię Bydgoszcz 46:43, odnosząc pierwsze w historii zwycięstwo nad drużyną z Bydgoszczy. Ostrowian do wygranej poprowadził Daniel Nermark.

To był sezon, do którego KMO przystąpił z ujemnymi punktami i musiał gonić rywali. Po dwóch efektownych zwycięstwach na inaugurację, w trzeciej kolejce doszło do porywającego pojedynku w Ostrowie, gdzie miejscowy Intar Lazur wygrał z Polonią Bydgoszcz 46:43.

Mecz ten zapamiętany został także na skutek pobicia rekordu toru przez Chrisa Harrisa. „Bomber” jako pierwszy żużlowiec w historii zszedł na ostrowskim torze poniżej 64 sekund. Warto odnotować, że był to także 550 mecz w historii ostrowskiego żużla, okraszony jubileuszowym 250 zwycięstwem.

Wygrana gospodarzy wcale nie przyszła łatwo. Praktycznie przez większą część spotkania minimalnie prowadziła Polonia, która przecież była spadkowiczem z Ekstraligi. Po 12 wyścigu Intar Lazur odzyskał prowadzenie, ale riposta bydgoszczan była natychmiastowa.

Kluczowe dla losów meczu okazały się wyścigi nominowane. W pierwszym z nich Lukas Dryml z Chrisem Harrisem pokonali podwójnie Rafała Okoniewskiego i Emila Sajfutdinowa, dzięki czemu gospodarze wygrywali przed ostatnim biegiem różnicą zaledwie jednego punktu.

Ostatni wyścig wygrał Daniel Nermark przed Andreasem Jonssonem, Joonasem Kylmakorpi i Jonasem Davidssonem. Intar Lazur zwyciężył 4:2, a cały mecz 46:43. Bohaterem meczu został Daniel Nermark, autor 13 punktów.