Patent Nowackiego na wyścigi juniorskie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 16 kwietnia, 2019

Trzy mecze – trzy zwycięstwa Kamila Nowackiego w wyścigach juniorskich w sezonie 2019. W każdym z dotychczasowych meczów młodzieżowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia wygrywali drugi wyścig zawodów.

W Łodzi zwycięstwo 5:1, w Ostrowie z Car Gwarant Startem Gniezno również podwójna wygrana, a w Tarnowie triumf 4:2. Juniorzy Arged Malesa TŻ Ostrovia na razie są bardzo solidnym punktem drużyny Mariusza Staszewskiego. – Robią swoje. Trzeba ich pochwalić. Oby tak dalej – komentuje trener.

Na pewno będziemy robić wszystko, żeby tak zostało do końca sezonu. Nie jestem pewien, ale chyba jesteśmy najskuteczniejszą parą juniorską w Nice 1. Lidze Żużlowej. Oby to się nie zmieniło w dalszej części rozgrywek – mówi Kamil Nowacki.

Jesteśmy zadowoleni. Przyjechaliśmy do lidera. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki też on był. Bardzo cieszy taka wygrana. Cała drużyna pojechała równo. Tak jak trener Staszewski mówił podczas odprawy, my naprawdę niczego nie musimy, a wszystko możemy zrobić. Właśnie w Tarnowie pokazaliśmy, na co nas stać – podkreśla junior Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Kamil Nowacki legitymuje się aktualnie 21. średnią biegową w Nice 1. LŻ – 1,778 i jest najskuteczniejszym juniorem tej klasy rozgrywkowej. Marcin Kościelski z przeciętną równą 1,000 sklasyfikowany jest na 40. pozycji.

Dodajmy, że we wtorek o 16:30 w Rawiczu Kamil Nowacki i Sebastian Szostak powalczą w eliminacji Srebrnego Kasku, a o tej samej porze Marcin Kościelski wystartuje w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki za juniorów ostrowskiego klubu, by dobrą formę potwierdzili także w zawodach indywidualnych.