Patryk Kociemba mechanikiem klubowym TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 14 lutego, 2020

Zajmie się sprzętem juniorów oraz szkółki żużlowej. Mowa o Patryku Kociembie – byłym żużlowcu, który został właśnie mechanikiem klubowym TŻ Ostrovia.

Kociemba to nazwisko doskonale znane kibicom speedwaya w Ostrowie. W latach 80. i 90. ubiegłego wieku Piotr Kociemba był jednym z liderów ówczesnej Ostrovii. Jego syn, Patryk również został żużlowcem, ale przygodę z tym sportem zakończy po wejściu w wiek seniora. Patryk Kociemba był wychowankiem Klubu Motorowego Ostrów. Startował w ŻKS Ostrovia, a później trafił do Sparty Wrocław. – Wiadomo, że ta moja przygoda ze sportem żużlowym mogła się inaczej potoczyć. Brak sprzętu, trochę pecha i kontuzje wyhamowały mnie i po wieku juniorskim zakończyłem starty – wspomina były żużlowiec.


Patryk Kociemba, jak wielu niespełnionych żużlowców został mechanikiem. – Pracowałem u kilku zawodników. Jeździłem również z Łukaszem Sówką. Jako szkółkowicz miałem to szczęście, że w klubie pracował wówczas Ryszard Małecki. To on właśnie przekazywał mi swoją wiedzę odnośnie mechaniki. Teraz sam będę dzielił się moim doświadczeniem z juniorami i adeptami szkółki żużlowej. Moim zadaniem będzie dbanie właśnie o sprzęt młodzieżowców i szkółkowiczów. Będę im pomagał w trakcie treningów i jeździł z nimi na zawody – wylicza nowy mechanik klubowy.

-Poszerzyliśmy kadrę naszego teamu. Dołączył do nas Patryk Kociemba w roli mechanika klubowego. Będzie on pomagał naszej młodzieży, bo Mariusz Staszewski nie jest już w stanie sam wszystkiego ogarniać. Tych motocykli jest coraz więcej, młodzieży jest więcej i potrzeba było nowej osoby. Mechanik klubowy będzie dbał nie tylko o sprzęt na miejscu, ale także jeździł z juniorami na zawody młodzieżowe, a także ligowe. To kolejny krok, by nasz klub działał coraz bardziej profesjonalnie. Cieszy to, że dołączył do nas ostrowianin, były żużlowiec ostrowskiego klubu – dodaje Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.