Peter Ljung obronił tytuł. Nicolai Klindt indywidualnym wicemistrzem 1. LŻ

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 13 lipca, 2020

Świetny występ Nicolai Klindta w Bydgoszczy podczas Indywidualnych Mistrzostw 1. Ligi Żużlowej. Duńczyk w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski zajął drugie miejsce. W finale przegrał tylko z obrońcą tytułu, Peterem Ljungiem. Trzeci był reprezentant gospodarzy Abramczyk, Polonii Bydgoszcz, David Bellego.

Nicolai Klindt zawody w Bydgoszczy rozpoczął spokojnie, od dwóch trzecich miejsc. Później jednak idealnie spasował się do nawierzchni i wręcz fruwał po bydgoskim torze, odnosząc trzy pewne zwycięstwa. Z dorobkiem 11 punktów zajął trzecie miejsce w serii zasadniczej i awansował do wyścigu barażowego. W nim przez moment prowadził, ale wyprzedził go szybki, David Bellego. Klindt z drugiego miejsca awansował do finału.

W decydującym wyścigu Klindt wystrzelił najlepiej spod taśmy, ale na wyjściu z pierwszego wiraża wyprzedził go Peter Ljung. Szwed bronił tytułu wywalczonego przed rokiem w Gnieźnie i po raz drugi z rzędu okazał się najlepszym żużlowcem 1. Ligi, tym razem triumfując w Bydgoszczy. Na najniższym stopniu podium stanął David Bellego, który na kresce okazał się minimalnie lepszy od Chrisa Holdera.

Pozostali reprezentanci Arged Malesa TŻ Ostrovia nie odegrali większej roli w Indywidualnych Mistrzostwach 1. Ligi Żużlowej. Tomasz Gapiński jeździł w Bydgoszczy w miarę równo, ale nie wygrał ani jednego wyścigu. Uzbierał w sumie 8 punktów, co dało mu ósme miejsce w bardzo mocnej stawce. Czternaste miejsce z dorobkiem 3 punktów zajął Rafał Okoniewski, a na szesnastej pozycji sklasyfikowany został Grzegorz Walasek.

Wyniki:
1. Peter Ljung (Unia Tarnów) – 14+3 (3,3,3,3,2) – 1. miejsce w finale
2. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 11+2 (1,1,3,3,3) – 2. miejsce w finale
3. David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 10+1 (1,3,2,1,3) – 3. miejsce w finale
4. Chris Holder (eWinner Apator Toruń) – 12+0 (3,3,1,2,3) – 4. miejsce w finale

5. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń) – 11 (2,3,3,2,1) – 3. miejsce w barażu
6. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10 (3,2,1,3,1) – 4. miejsce w barażu
7. Tobiasz Musielak (eWinner Apator Toruń) – 10 (3,2,2,1,2)
8. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 8 (2,1,1,2,2)
9. Timo Lahti (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) – 7 (0,d,2,3,2)
10. Adrian Gała (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) – 6 (1,1,1,w,3)
11. Jacob Thorssell (Unia Tarnów) – 6 (2,2,0,2,0)
12. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź) – 5 (2,0,3,0,0)
13. Oliver Berntzon (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) – 5 (0,2,2,1,0)
14. Rafał Okoniewski (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 3 (0,1,0,1,1)
15. Matic Ivacic (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 1 (0,0,0,0,1)