Pierwsza rocznica śmierci Tomasza Jędrzejaka

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 14 sierpnia, 2019

Dziś mija pierwsza rocznica śmierci Tomasza Jędrzejaka, pierwszego i jak do tej pory jedynego żużlowca z Ostrowa Wielkopolskiego, który sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, wychowanka Towarzystwa Żużlowego Ostrovia, najbardziej utytułowanego żużlowca rodem z Ostrowa.

Tomasz Jędrzejak licencję żużlową uzyskał w 1995 roku w barwach ówczesnego Towarzystwa Żużlowego Iskra. Cztery lata później wspólnie z Karolem Malechą i rezerwowym Michałem Szczepaniakiem zdobył jedyny w historii ostrowskiego żużla złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Macierzysty klub opuścił w 2000 roku, kiedy przeniósł się do Włókniarza Częstochowa. Tam po dwóch sezonach przeniósł się do Wrocławia, który stał się jego drugim domem. W barwach Sparty z przerwami startował przez 12 sezonów. Właśnie dla klubu z Wrocławia święcił największe indywidualne sukcesy. W 2003 roku w Bydgoszczy zdobył brązowy medale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dziewięć lat później w Zielonej Górze osiągnął największy sukces w karierze, zostając Indywidualnym Mistrzem Polski.

Również dla Klubu Motorowego Ostrów w 2005 roku na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. W latach 2004-2006 bezskutecznie z ostrowskim klubem walczył o awans do Ekstraligi. Ostatecznie wrócił do Wrocławia, gdzie z roczną przerwą na nieudany epizod w Tarnowie, startował do 2017 roku włącznie. W 2018 roku reprezentował Stal Rzeszów.

Odszedł 14 sierpnia 2018 roku w wieku 39 lat. Pozostał ból, żal i pustka. Tomasz był przecież w kwiecie wieku z tyloma planami i marzeniami.

Legendy odchodzą młodo… Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze, Tomku! Spoczywaj w pokoju!

Msza święta za śp. Tomasza Jędrzejaka zostanie odprawiona w środę o 15:30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Limanowskiego.