Pierwszy trening za żużlowcami Arged Malesa

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 2 marca, 2021

Rekordowo wcześniej, bo już 2 marca po raz pierwszy na torze w tym sezonie byli żużlowcy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Podopieczni trenera Mariusza Staszewskiego wykorzystali piękną, wiosenną pogodę i znakomicie przygotowany tor, by kręcić pierwsze treningowe kółka w tym roku.

Nie mogliśmy się już doczekać. Fajnie, że tor jest gotowy. Pogoda idealna. Normalnie nie mogłem spać w nocy, bo już mnie ciągnęło na tor – mówił Sebastian Szostak, który nie krył, że był bardzo spragniony jazdy na motocyklu.

Nawet, kiedy zaczyna się sezon dwudziesty któryś raz w karierze, to zawsze pierwszemu treningowi towarzyszy ekscytacja i człowiek cieszy się jak dziecko, że znów jest na motorze. Nie ukrywam, że ja potrzebuję trochę pojeździć przed sezonem, rozprostować kości po zimie i wtedy lepiej wchodzę już w mecze sparingowe, a później w pojedynki o stawkę – dodaje Tomasz Gapiński.

Będziemy jeździć na tyle, ile nam pogoda pozwoli. Pod koniec tygodnia zapowiadane są opady deszczu, ale będziemy na bieżąco reagować. Na razie mamy zaplanowany na środę trening. Chcemy pojeździć jak najwięcej. Szczególnie młodzież potrzebuje tej jazdy. Sami mówią, że po zimie jeszcze są sztywni i brakuje im luzu. Trochę pojeżdżą i go złapią – dodaje trener Mariusz Staszewski.