Plany obozowe i sparingowe beniaminka PGE Ekstraligi

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 grudnia, 2021

W styczniu planowany jest obóz w Szklarskiej Porębie, a w marcu mecze kontrolne przed startem sezonu 2022. – Plany, planami, ale obserwujemy rozwój sytuacji związany z pandemią. Mamy nadzieję, że nasze zamierzenia nie zostaną pokrzyżowane przez obostrzenia – wierzy trener Arged Malesy Ostrów, Mariusz Staszewski.

Między 9 a 16 stycznia żużlowcy beniaminka PGE Ekstraligi mają przebywać w Szklarskiej Porębie. W górach stawić ma się cały zespół. – Obóz będzie miał funkcję integracyjną, żeby zawodnicy lepiej się poznali, ale także przygotowawczą. W ciągu sześciu dni odbędziemy 18 jednostek treningowych. Poza tym mówią, że zmiana klimatu dobrze wpływa na przygotowania. W historii tego klubu jest to pierwszy obóz wyjazdowy, bo zazwyczaj spotykaliśmy się na tygodniowym zgrupowaniu zimą w Ostrowie – mówi trener Mariusz Staszewski.

Oprócz treningów ogólnorozwojowych, żużlowcy będą jeździć także na nartach. – Lub na snowboardzie – jak to woli -zaznacza trener. – Zajęcia będą urozmaicone. Zawodników czeka intensywny tydzień. Będzie na pewno fajnie i wesoło, tym bardziej, że juniorów czekają zaległe „chrzty” za debiuty i pierwsze punkty w zawodach – śmieje się Staszewski.

Trener ostrowian planuje już także pierwsze mecze kontrolne. – 31 marca i 1 kwietnia mamy uzgodnione terminy sparingów z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Z Falubazem Zielona Góra, Orłem Łódź i Kolejarzem Opole jesteśmy na razie w kontakcie telefonicznym. Szczegółowe terminy będziemy ustalać, jak coś więcej będziemy wiedzieć na temat pogody przed rozpoczęciem sezonu – mów Mariusz Staszewski.