Po 9. rundzie Nice 1. LŻ. Faworyt pokazuje moc i ucieka rywalom

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 9 czerwca, 2019

PGG ROW Rybnik wygrał w Gdańsku, Unia Tarnów wyszarpała w ostatnim wyścigu zwycięstwo u siebie z Car Gwarantem Startem Gniezno, a drugi triumf w sezonie odnieśli żużlowcy Lokomotivu Daugavpils, pokonując Orła Łódź. Arged Malesa TŻ Ostrovia w niedzielę pauzowała.

Lider tabeli i faworyt do awansu, choć stracił już w pierwszym wyścigu meczu w Gdańsku, Siergieja Łogaczowa, pewnie pokonał Zdunek Wybrzeże 50:40. Piotr Żyto bardziej o wynik martwił się o zdrowie swoich zawodników. Rosjanin wylądował w szpitalu i odpocznie przez jakiś czas od żużla po tym jak doznał złamania kilku żeber i ma poważnie obite płuca , a pod koniec zawodników efektownego kozła fiknął Kacper Woryna.

Rybniczanie umocnili się na czele tabeli Nice 1. LŻ i jadą ostatnio jak na murowanego kandydata do awansu przystało. Serię zwycięstw drużynie z Gniezna przerwała Unia Tarnów. Jaskółki, choć przegrywały prawie cały mecz, wygraną na swoim torze wiceliderowi wydarły w ostatnim wyścigu. Unia drugi raz w tym sezonie zwyciężyła 46:44. Wcześniej, w takich samych rozmiarach pokonała Lokomotiv Daugavpils. Tarnowianie jedyne punkty u siebie stracili w pojedynku z beniaminkiem z Ostrowa.

W pojedynku drużyn z dołu tabeli, Lokomotiv Daugavpils wygrał 44:34 z Orłem Łódź. Łotysze odetchnęli nieco, bo zwyciężyli po raz drugi w tym sezonie. Marnym pocieszeniem dla łodzian jest zdobycie punktu bonusowego, który przedłuża jeszcze ich szanse na udział w rundzie play-off. Tak czy owak Orzeł rozczarowuje.

Wyniki 9 rundy Nice 1.LŻ

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – PGG ROW Rybnik 40:50

Lokomotiv Daugavpils – Orzeł Łódź 44:34

Unia Tarnów – Car Gwarant Start Gniezno 46:44

Arged Malesa TŻ Ostrovia – pauza

Tabela

1.PGG ROW Rybnik 8 14 +94

2.Car Gwarant Start Gniezno 7 9 +3

3.Arged Malesa TŻ Ostrovia 7 8 -10

4.Unia Tarnów 6 8 +10

5.Zdunek Wybrzeże Gdańsk 8 7 -26

6.Orzeł Łódź 8 7 -24

7.Lokomotiv Daugavpils 8 4 -47