Po kolejnych konsultacjach jest szansa na start eWinner 1.LŻ w lipcu

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 27 kwietnia, 2020

W poniedziałek odbyły się kolejne konsultacje na linii kluby eWinner 1 LŻ – Główna Komisja Sportu Żużlowego. Wynika z nich, że wszyscy chcą uratować sezon, a liga mogłaby ruszyć w okolicach połowy lipca.

Deklaracja odnośnie chęci startu klubów w rozgrywkach jest, aczkolwiek do ustalenia pozostaje jeszcze wiele szczegółów – mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia. Jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, a przecież spięcie budżetów klubów eWinner 1.LŻ bez wpływów z dnia meczowego jest szalenie trudniejsze w porównaniu z klubami PGE Ekstraligi.

Co najważniejsze, zawodnicy rozumieją powagę sytuacji i wspólnie z działaczami klubów chcą uratować sezon 2020, a co za tym idzie, także swoją ukochaną dyscyplinę sportu. – Tutaj gra nie toczy się tylko o ten sezon, ale o przyszłość żużla w niższych ligach – nie kryje Radosław Strzelczyk.

Kluby mają teraz czas na kolejne rozmowy ze swoimi zawodnikami, a pewnie także sponsorami. Od ich wsparcia w dużej mierze teraz zależy to, czy budżety klubowe będzie można spróbować spiąć. Konkretnych terminów wznowienia treningów na razie nie ma. Mówi się o końcówce maja. Realnie eWinner 1. LŻ mogłaby ruszyć w połowie lipca. Oczywiście to wszystko zależy jeszcze od władz naszego kraju. Plan startu ligi w określonym reżimie sanitarnym – bez udziału publiczności – musi zostać zaakceptowany przez rządzących.