Po pierwszym treningu w Ostrowie. „Rozprostowaliśmy kości po zimie”

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 9 marca, 2020

Spragnieni po zimie kibice żużla mogli wreszcie poczuć swój ulubiony zapach. W południe na Stadionie Miejskim w Ostrowie zawarczały motocykle. Obok żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia na ostrowskim owalu trenowali Krzysztof Kasprzak i Mikkel Michelsen. We wtorek od 12:00 dalszy ciąg treningów.

Tor po sobotnich opadach deszczu nadawał się do jazdy, dzięki ogromnej pracy wykonanej w niedzielę. – Lepiej się po nim jeździ niż on wygląda. Pierwsze 2-3 treningi są po to, by rozjeździć sprzęt i rozprostować kości. Młodsi potrzebuję trochę więcej jazdy, żeby te nawyki powróciły – mówił trener Mariusz Staszewski.

To mój pierwszy wyjazd na tor w tym roku. Nie mogłem się doczekać. Traktuję to na razie jako rozjeżdżenie. Na razie żadnych większych testów nie było. Może od wtorku je rozpocznę. Pierwszy trening służył rozprostowaniu kości po zimie – powiedział Adrian Cyfer, nowy żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Przyjechaliśmy do Ostrowa pojeździć trochę pierwszy raz po zimie. Tor na pierwszy rzut oka wydawał się ciężki, bo praktycznie wszędzie „chodził”. Na pewno jest przyczepny, ale idzie po nim jechać. Jak na pierwszy trening, warunki znakomite – powiedział Rafał Okoniewski.

W Ostrowie oprócz miejscowych zawodników trenowali Krzysztof Kasprzak i Mikkel Michelsen. – Dziękuję gospodarzom za możliwość potrenowania w Ostrowie. Nie mam tutaj daleko. Lubię rozpoczynać sezon na ostrowskim torze, który jest bardzo szybki – powiedział wicemistrz świata z 2014 roku. – Jak na pierwszy trening po przerwie zimowej, tor jest bardzo dobrze przygotowany – dodał Mikkel Michelsen.

Drugi trening na Stadionie Miejskim ma rozpocząć się we wtorek o godzinie 12:00.