Po udanym sezonie w Szwecji, Victor Palovaara w Ostrowie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 listopada, 2022

28-letni Victor Palovaara został nowym żużlowcem ostrowskiego klubu na sezon 2023. Szwed ma za sobą bardzo udany sezon w Bauhaus-Ligan, gdzie legitymował się dwudziestą średnią biegową. Palovaara z powodzeniem radził sobie także w polskiej drugiej lidze w barwach Lokomotivu Daugavpils.

Dla niektórych kibiców zakontraktowanie Victora Palovaary przez ostrowski klub może być zaskakującym ruchem – My z trenerem szukamy zawodników, którzy chcą u nas jeździć i się rozwijać. Tak samo było niedawno z Patrickiem Hansenem czy kilka lat temu z Nicolaiem Klindtem. Oliver Berntzon też chce u nas jeździć. Podobnie jak Matias Nielsen. Victor też chciał i uważamy, że może okazać się jednym z odkryć przyszłego sezonu – mówi Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia.

Victor Palovaara nie ma może na koncie wielu znaczących osiągnięć, choć kilka medali DMEJ czy DMŚJ jako junior zdobywał, ale w minionym sezonie był jedną z rewelacji ligi szwedzkiej. W ojczystej lidze Palovaara wykręcił średnią biegową 1,882, praktycznie identyczną jak Oliver Berntzon.

Palovaara pod względem średniej był wyżej sklasyfikowany w Bauhaus – Ligan niż tacy zawodnicy jak Przemysław Pawlicki, Paweł Przedpełski, Niels Kristian Iversen, Kennth Bjerre, Andrzej Lebiediew, Timo Lahti czy Vaclav Milik.

W lidze polskiej Szwed reprezentował barwy Lokomotivu Daugavpils. Wystąpił tam w siedmiu meczach, w których osiągnął średnią biegową 1,914, co dało mu czternaste miejsce wśród żużlowców 2.Ligi.