Po weekendowych meczach beniaminek nadal wiceliderem

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 20 maja, 2019

Dwie porażki Orła Łódź w miniony weekend sprawiły, że pozycja w tabeli Nice 1.LŻ Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski pozostała bez zmian. Beniaminek nadal jest wiceliderem tabeli. W najbliższą niedzielę zatem szlagier i hit nad hitami. Do Ostrowa przyjedzie bowiem lider, PGG ROW Rybnik.

Nice 1. Liga Żużlowa zaskakuje w tym sezonie praktycznie w każdej kolejce. Jakiekolwiek zwycięstwa na wyjazdach mają ogromny wpływ na pozycję w tabeli. W sobotę Orzeł Łódź przegrał w Tarnowie z Unią 41:49, co pokazuje, jak cenna dla Arged Malesa TŻ Ostrovia jest wygrana na stadionie w Mościcach.

Dzień później Orzeł był zdecydowanym faworytem meczu na własnym torze z Car Gwarant Startem Gniezno. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Łodzianie przegrali u siebie 41:49 i mocno skomplikowali sytuację w tabeli i walkę o udział w fazie play-off. Do gry o czwórkę wrócił z kolei zespół z Gniezna, który przecież tak wysoko przegrał w Ostrowie.

Car Gwarant Start i Unia mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie w Gnieźnie z VI rundy Nice 1.LŻ. Mecz ten odbędzie się 30 czerwca. Zanim to nastąpi odjedziemy VII rundę w najbliższą niedzielę, 26 maja. Arged Malesa TŻ Ostrovia podejmie lidera PGG ROW Rybnik i będzie to mecz na szczycie tabeli. Lokomotiv Daugavpils zmierzy się z Car Gwarant Startem Gniezno, a Orzeł Łódź ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.