Po X rundzie Nice 1.LŻ. Walka o play-offy trwa w najlepsze

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 16 czerwca, 2019

Niespełna 24 godziny żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia byli na pozycji wicelidera tabeli, na którą wskoczyli po sobotnim zwycięstwie nad Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Beniaminka w niedzielę wyprzedziła Unia Tarnów, która wygrała 46:44 w Łodzi z Orłem, inkasując także punkt bonusowy.

Tarnowianie trzeci raz w tym sezonie wygrali już minimalną różnicą punktową. Najpierw z Lokomotivem Daugapils, przed tygodniem z Car Gwarant Startem Gniezno, a w niedzielę z Orłem Łódź. Dla łodzian był to niezwykle pechowy mecz. W potwornie wyglądającym karambolu stracili swojego lidera, Tobiasza Musielaka, który doznał kontuzji zerwania więzadeł w kolanie. Biorąc pod uwagę, że Orzeł ma jeszcze tylko 3 mecze do zakończenia rundy zasadniczej i bardzo trudny terminarz, ekipa Lecha Kędziory, która przed sezonem była typowana jako kandydat do finału, skończy najprawdopodobniej sezon poza czołową czwórką.

Można kolokwialnie powiedzieć, że ostrowianie w ostatnich dwóch wyścigach sobotniego meczu podali tlen drużynie z Gdańska. Gdyby bowiem wygrali z bonusem, szanse Zdunka Wybrzeże na play-offy byłyby też już czysto teoretyczne. Mieliby wówczas aż 4 punkty straty do Arged Malesa TŻ Ostrovia i jedno spotkanie rozegrane więcej.

PGG ROW Rybnik uciekł, ale cztery zespoły pozostają w walce o trzy pozostałe miejsca w play-offach. Chcemy w nich się znaleźć, by nie kończyć sezonu na początku sierpnia. Punkt bonusowy w Ostrowie sprawił, że pozostajemy w batalii o czołową czwórkę – ocenił Kacper Gomólski.

W następnej kolejce, Arged Malesa TŻ Ostrovia uda się do Daugavpils na mecz z Lokomotivem. Spotkanie to rozpocznie się w niedzielę, 23 czerwca o godzinie 18:00 czasu łotewskiego. W Polsce będzie wówczas godzina 17:00.

Wyniki X rundy

PGG ROW Rybnik – Lokomotiv Daugavpils 54:36

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 49:41

Orzeł Łódź – Unia Tarnów 44:46

Tabela Nice 1. Ligi Żużlowej

1.PGG ROW Rybnik 9 17 +112

2.Unia Tarnów 7 11 +12

3.Arged Malesa TŻ Ostrovia 8 10 -2

4.Car Gwarant Start Gniezno 7 9 +3

5.Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 8 -34

6.Orzeł Łódź 9 7 -24

7.Lokomotiv Daugavpils 9 4 -65