Poczta i Krawczyk zdali część praktyczną egzaminu

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 25 października, 2019

Jakub Poczta i Jakub Krawczyk, adepci szkółki żużlowej TŻ Ostrovia pozytywnie zdali część praktyczną egzaminu na licencję „Ż”, który odbył się w piątek w Lublinie. Teraz pozostaje jeszcze czekać na wyniki testu teoretycznego.

Wszystko jednak wskazuje na to, że kadra TŻ Ostrovia powiększy się o dwóch kolejnych zawodników. Zarówno Jakub Poczta jak i Jakub Krawczyk mają skończone 15 lat, ale od początku przyszłego sezonu będą już 16-latkami, którzy mogą występować w rozgrywkach ligowych. TŻ Ostrovia dysponować będzie zatem czwórką wychowanków. Licencje mają bowiem już Sebastian Szostak (debiutował w lidze w meczach barażowych) oraz Kacper Grzelak, który od początku przyszłego sezonu będzie miał także skończone 16 lat.

Zarówno Kuba Poczta jak i Kuba Krawczyk pojechali dobrze. Wyścig w czwórkę wygrali na 5:1 z gospodarzami. Zwyciężył Krawczyk przed Pocztą – powiedział po egzaminie w Lublinie trener Mariusz Staszewski. Pozytywnie część praktyczną zdali także lublinianie Radosław Pyrchła oraz Maksymilian Śledź – syn Dariusza Śledzia.