Pogoda może rozdać karty w Tarnowie. Ostrowianie u lidera (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 12 kwietnia, 2019

W sobotni wieczór o 20:15 rozpocznie się mecz 3 kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy liderem tabeli, Unią Tarnów a beniaminkiem, Arged Malesa TŻ Ostrovia. Ostrowscy kibice, którzy nie wybierają się do „jaskółczego gniazda”, mogą przyjść na trybunę główną Stadionu Miejskiego, by przed telebimem, wspólnie wspierać swój zespół.

Prognozy pogody dla Tarnowa od kilku dni nie były optymistyczne. Ostatnio przewidywania meteorologów trochę się poprawiły, ale i tak sobotni mecz ma status zagrożonego. Według prognoz z serwisu yr.no w sobotę w Tarnowie ma nie padać. Temperatura w godzinie meczu ma natomiast oscylować w okolicach 8° C.

Unia Tarnów jest liderem tabeli Nice 1. LŻ po sensacyjnej wręcz wygranej w Gdańsku. Spadkowicz z PGE Ekstraligi do meczu z beniaminkiem przystąpi jednak osłabiony brakiem kontuzjowanego Artura Mroczki, które zastąpić ma Mateusz Gzyl. Najprawdopodobniej od początku zawodów w jego miejsce desygnowani będą inni juniorzy: Mateusz Cierniak i Dawid Rempała. Od postawy młodzieżowców oraz Daniela Kaczmarka i Artura Czai może zależeć wynik sobotniego meczu.

Liderem Unii jest Szwed, Peter Ljung. Kapitalne zawody w Gdańsku odjechał także Wiktor Kułakow. – Gospodarze są faworytem, bo jadą przede wszystkim na swoim torze, który jest specyficzny. Trzeba jak najszybciej znaleźć optymalne ustawienia sprzętu – podkreśla trener Arged Malesa TŻ Ostrovia, Mariusz Staszewski.

Pomimo tego, że faworytem meczu jest lider tabeli, to kilku ekspertów na portalu WP SportoweFakty typuje nieznacznie zwycięstwo ostrowian w Tarnowie. Czy beniaminek wykorzysta problemy Unii, a przede wszystkim czy pogoda nie storpeduje planów rozegrania tego ciekawie zapowiadającego się pojedynku?

Początek spotkania w Tarnowie o 20:15. TŻ Ostrovia zaprasza fanów na stadion do oglądania meczu na telebimie już od 19:00. Transmisja Eleven Sports.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:

1.Aleksandr Łoktajew

2.Renat Gafurow

3.Tomasz Gapiński

4.Nicolai Klindt

5.Grzegorz Walasek

6.Kamil Nowacki

7.Marcin Kościelski

Unia Tarnów:
9. Peter Ljung
10. Mateusz Gzyl
11. Daniel Kaczmarek
12. Artur Czaja
13. Wiktor Kułakow
14.
15. Mateusz Cierniak