Pogromy w VI rundzie Nice 1. LŻ. Ostrovia pauzowała

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 12 maja, 2019

Arged Malesa TŻ Ostrovia pauzowała w szóstej rundzie Nice 1. Ligi Żużlowej, którą rozegrano w sobotę i niedzielę. Jeden mecz w Gnieźnie już wcześniej odwołano z uwagi na niekorzystne prognozy pogody. Moc potwierdził faworyt PGG ROW Rybnik, który rozgromił Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Osłabiony Lokomotiv nie miał za to szans w Łodzi.

Beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego utrzymał pozycję wicelidera tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej. Do czwórki wskoczył Orzeł Łódź, który z meczu na mecz wydaje się być coraz mocniejszy. W niedzielę rozgromił osłabiony brakiem kontuzjowanego Timo Lahtiego Lokomotiv Daugavpils 57:33.

Czwarte zwycięstwo z rzędu, po wpadce na początku sezonu w Gnieźnie, odniósł główny faworyt do awansu PGG ROW Rybnik, który rozbił u siebie ostatniego pogromcę ostrowian, Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Już teraz warto sobie rezerwować czas na niedzielę, 26 maja o godzinie 14:30. Wówczas na Stadionie Miejskim rozpocznie się szlagierowy pojedynek Nice 1. LŻ pomiędzy beniaminkiem Arged Malesa TŻ Ostrovia a liderem tabeli, PGG ROW Rybnik. – Czeka nas piekielnie trudne zadanie – nie kryje trener ostrowian, Mariusz Staszewski.

Wyniki VI rundy Nice 1. LŻ

PGG ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 58:32

Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils 57:33

Car Gwarant Start Gniezno – Unia Tarnów (przełożony)

Arged Malesa TŻ Ostrovia pauzowała

Tabela

1.PGG ROW Rybnik 5 8 +56

2.Arged Malesa TŻ Ostrovia 5 6 +18

3.Unia Tarnów 4 4 0

4.Orzeł Łódź 3 4 +12

5.Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 4 -26

6.Car Gwarant Start Gniezno 3 2 -21

7.Lokomotiv Daugavpils 5 2 -39