Powtórka sprzed roku mile widziana. Arged Malesa TŻ Ostrovia w niedzielę w Tarnowie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 29 sierpnia, 2020

Arged Malesa TŻ Ostrovia w niedzielę o 14:00 rozpocznie mecz 9. Rundy eWinner 1. Ligi w Tarnowie z tamtejszą Unią. Planem minimum ostrowian jest zdobycie 41 punktów i wywiezienie z Tarnowa punktu bonusowego. Po cichu ostrowski zespół liczy jednak na przełamanie wyjazdowej niemocy i zwycięstwo, tak jak przed rokiem.

Do składu Unii Tarnów wraca po koszmarnym wypadku w Szwecji, Peter Ljung. Nie wiadomo, jak doświadczony kapitan tarnowian będzie czuł się po przerwie i odpoczynku po fatalnie wyglądającym karambolu.  Tarnowianie jeżdżą w tym sezonie w kratkę. Potrafili wygrać w Gdańsku i Gnieźnie, ale także zanotowali porażkę u siebie z Orłem Łódź. W tym ostatnim meczu jechali jednak osłabieni brakiem Petera Ljunga. Unia z dorobkiem 8 punktów jest piąta w tabeli.

Arged Malesa TŻ Ostrovia wszystkie dotychczasowe punkty, których ma 9 zdobyła na własnym torze. – Liczę, że nadejdzie w końcu taki mecz wyjazdowy, w którym wszyscy odpalą i sprawimy niespodziankę – mówi trener Mariusz Staszewski.

Jedziemy do Tarnowa walczyć o zwycięstwa. Chcemy powtórzyć wynik z poprzedniego roku, kiedy tam wygraliśmy. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, bo tarnowski tor nie jest łatwy, a Unia to bardzo solidny zespół – dodaje Tomasz Gapiński, kapitan Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Początek meczu w niedzielę o 14:00.

Awizowane składy:

Unia Tarnów
9. Kim Nilsson
10. Michał Gruchalski
11. Ernest Koza
12. Artur Mroczka
13. Peter Ljung
14.
15. Mateusz Cierniak

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski
1. Grzegorz Walasek
2. Tomasz Gapiński
3. Rafał Okoniewski
4. Adrian Cyfer
5. Nicolai Klindt
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.