Prace na torze wykonane. Pierwszy trening zależny od pogody

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 5 marca, 2020

Praktycznie przez cały czwartek wykonywane były prace na torze żużlowym Stadionu Miejskiego. Wszystko po to, by przygotować nawierzchnię do pierwszego treningu. Ten jest jednak uzależniony od pogody. Jeśli w piątek nie będzie padać, w sobotnie południe mogą zawarczeć motocykle.

Kibice pytają nieustannie, kiedy odbędzie się pierwszy trening. Sami tego do końca nie wiemy, bo wszystko zależy od pogody. Trener Mariusz Staszewski może sobie coś zaplanować, zawodnicy czekają na sygnał, ale i tak jeśli znowu spadnie deszcz, nic z tego nie wyjdzie – mówi prezes Radosław Strzelczyk.

Ostrowski klub dziękuje za pomoc w przygotowaniu toru firmie Sobczyk. Wykonano ogrom pracy i oby tylko nie storpedowała tego wszystkiego pogoda. Prognozy meteorologiczne są dynamiczne. W piątek ma być gorsza pogoda niż w czwartek. Jeśli mocno nie popada, trening w sobotę może się odbyć. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Będziemy informować na bieżąco.

Wiadomo już, że pierwszą oficjalną imprezą jest zaplanowany na niedzielę 15 marca o godzinie 13:00 XXIII Memoriał Rifa Saitgariejewa – Mecz towarzyski Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów – Team Vikings. To oficjalna nazwa zawodów, w którym reprezentanci ostrowskiego klubu zmierzą się z żużlowcami ze Szwecji, którzy mają przebywać w Ostrowie na zgrupowaniu 13 i 14 marca.