Pracowity poniedziałek ostrowskich żużlowców

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 6 czerwca, 2022

W poniedziałek w czeskich Pardubicach rozgrywane były dwie rundy eliminacyjne DMPJ w grupie E. W pierwszych zawodach wygrali żużlowcy Arged Malesy Ostrów, którzy zgromadzili 44 punkty przed drużynami z Leszna (36 pkt), Gniezna (23 pkt) i Czech (10 pkt).

Po 15 punktów w 6 startach zdobyli Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk, a 14 Kacper Grzelak. W drugich górą również byli ostrowianie, którzy zdobyli 32 punkty i wyprzedzili leszczynian (22 pkt), Czechów (11 pkt) i gnieźnian (2 pkt). 12 punktów zdobył Kacper Grzelak, 11 Sebastian Szostak, a 9 Jakub Krawczyk, który zanotował jeden defekt motocykla.

Dodajmy, że w Gorzowie w Pucharze Ekstraligi 250cc w poniedziałek ścigał się Gracjan Szostak, który zgromadził 9 punktów i zajął szóste miejsce.

W Abensbergu w eliminacji do Grand Prix Challenge wystąpił z kolei Chris Holder. Australijczyk zdobył 11 punktów i zajął piąte miejsce, przegrywając awans do Grand Prix Challenge w biegu dodatkowym z Kimem Nilssonem.