Pracowity weekend przed ostrowską drużyną. Warto przyjść na derby, by podziękować za sezon 2020

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 29 września, 2020

W sobotę zaległe derby Wielkopolski z Car Gwarant Kapi Meble Budex Startem Gniezno w Ostrowie, a w niedzielę wyjazd do Bydgoszczy na ostatni mecz w eWinner 1. Lidze w sezonie 2020. Przed drużyną Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski pracowity weekend.

Mecz derbowy z drużyną z Gniezna został przełożony z 26 września na 3 października. Początek zawodów na Stadionie Miejskim o 16:30. – W piątek spadło tyle deszczu, że tor nie nadawał się absolutnie do jazdy. Wydaje mi się, że nie było szans na odjechanie meczu w sobotę i decyzja o przełożeniu była słuszna. Nie mamy już letnich temperatur, kiedy to tor szybciej przesuszał się – tłumaczy trener ostrowian Mariusz Staszewski.

Przed jego drużyną zawody dzień po dniu. W piątek natomiast zaplanowany jest trening. – Pewnie, że lepszy byłby dzień przerwy pomiędzy meczami, żeby był czas na pracę przy sprzęcie, ale jest tak jak jest i trzeba się do tego dostosować. W piątek mamy trening. W sobotę mecz zaległy z Gnieznem. Po nim mycie motocykli i w niedzielę rano jedziemy do Bydgoszczy – wyjaśnia trener.

Młodzieżowcy natomiast mają spokojniejszy tydzień, bo planowane na czwartek, 1 października zawody z cyklu Nice Cup w Bydgoszczy zostały przełożone. – W przyszłym tygodniu za to juniorzy będą mieli pracowite dni. We wtorek i środę jedziemy do Lublina na Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów, a w czwartek na Nice Cup do Krosna. Jeszcze kilka imprez młodzieżowych jest do odjechania w tym sezonie – kończy Mariusz Staszewski.

TŻ Ostrovia serdecznie zaprasza kibiców na ostatni w tym sezonie mecz ligowy w sobotę, 3 października o godzinie 16:30. Warto przyjść na Stadion Miejski i podziękować drużynie za walkę w tym trudnym, pandemicznym sezonie 2020. Sprzedaż biletów ruszy dopiero w czwartek po tym, jak Ministerstwo Zdrowia ogłosi strefy obostrzeń związane z COVID-19. O możliwościach zakupu biletów na sobotni mecz będziemy jeszcze informować.