Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego: Stadion gotowy na PGE Ekstraligę. Prace do ostatniego dnia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 8 kwietnia, 2022

-Dotrzymaliśmy słowa. Obiecaliśmy, że Stadion Miejski będzie gotowy na 10 kwietnia na mecz PGE Ekstraligi i tak też się stanie – mówiła podczas konferencji prasowej w piątek Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Prace potrwają jednak do ostatniego dnia. W sobotę ma być odebrany obiekt przez stosownych weryfikatorów.

Podjęcie się tak dużej modernizacji w zaledwie 77 dni wymagało odważnej decyzji i przez wielu uważane to było za zadanie karkołomne, a nawet niewykonalne. My się jednak takich wyzwań nie boimy i po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy skuteczni i wiarygodni w składanych obietnicach. Dokonaliśmy tego pomimo walki z pandemią, upływającym czasem i wojną w Ukrainie – mówiła Beata Klimek, dziękując jednocześnie całemu sztabowi swoich współpracowników, Radzie Miejskiej, a także klubowi TŻ Ostrovia oraz wielkiemu orędownikowi ostrowskiego sportu, Arkadiuszowi Sodkiewiczowi.

Beata Klimek podkreślała, że od 2017 roku w modernizację stadionu Miasto zainwestowało ponad 26 milionów złotych. – Ten ostatni, najtrudniejszy etap to prawie 16 milionów złotych. W efekcie nasze miasto zyskuje niemalże nowy, profesjonalny i bezpieczny obiekt – zaznaczyła prezydent Ostrowa.

Od samego początku wiedzieliśmy, że prace na obiekcie będą trwały do samego końca, do godziny zero i tak też jest w istocie. W czwartek o godzinie 19 od weryfikatora z ramienia PGE Ekstraligi otrzymaliśmy drogą mailową po wizytacji naszego obiektu 19 zaleceń i rekomendacji. Jedenaście z nich jest do wykonania po stronie miasta, a osiem po stronie klubu – wyjaśnia Beata Klimek. – Pragnę zapewnić, że wszystkie te rekomendacje zostaną zrealizowane do soboty. Miasto ze swoich obowiązków wywiąże się – zapewnia prezydent.

Podobną deklarację złożył Waldemar Górski, prezes TZ Ostrovia, który dziękował władzom miasta i jednocześnie powiedział znamienne słowa. – Bez wsparcia władz miasta z panią prezydent Beatą Klimek na czele wraz z jej współpracownikami, bez firmy PBO i innych podwykonawców, nie byłoby PGE Ekstraligi w Ostrowie. Za wszystko serdecznie dziękujemy – mówił Górski.

Cały zapis konferencji do obejrzenia https://fb.watch/cfXKoT9Mwn/