Przedstawiamy nowych wychowanków TŻ Ostrovia: Filip Seniuk

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 29 października, 2022

– Jestem z Wrocławia, ale całe życie spędziłem w Ostrowie, jeżdżąc na motocrossie. To właśnie w Ostrowie nauczyłem się jeździć na crossie. Tak naprawdę z Ostrowem jestem bardziej związany niż z Wrocławiem – mówi Filip Seniuk, który zdał licencję żużlową w klasie 500cc w barwach TŻ Ostrovia.

Filip Seniuk w tym roku notował sukcesy w motocrossie, bo zajął drugie miejsce w Pucharze Polski w klasie MX Junior, ale przyszłość wiąże ze sportem żużlowym. – Ścigać się na motocrossie raczej już nie będę. Treningi owszem, bo to podbudowa do sportu żużlowego, który spodobał mi się bardziej niż cross – przyznaje.

Do szkółki żużlowej TŻ Ostrovia tracił całkiem niedawno. – Treningi rozpocząłem w czerwcu, a w październiku zdałem licencję. Musiałem czekać, bo dopiero 18 września skończyłem 15 lat -wyjaśnia.

Jego sportowym idolem jest Tai Woffinden. W Przyszłym sezonie rozpocznie rywalizację w zawodach młodzieżowych i chciałby już co nieco w nich namieszać. – Mam nadzieję, że wystartuję w wielu zawodach. Chciałbym oczywiście coś tam zacząć wygrywać – mówi o planach na przyszły sezon ambitny 15-latek, któremu w karierze pomaga tata.