Przedstawiamy nowych wychowanków TŻ Ostrovia: Paweł Sitek

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 26 października, 2022

-Kiedy miałem 4 lata, tata kupił mi motocykl i na nim zaczynałem jeździć. Jeszcze wtedy nie interesowałem się żużlem. To zaczęło się trochę później – mówi o swoich początkach ze sportem motorowym Paweł Sitek, jeden z czterech wychowanków ostrowskiego klubu, którzy całkiem niedawno przeszli pomyślnie przez egzamin na licencję „Ż”.

Rodzice zabrali mnie na żużel i tak mi się to spodobało, że postanowiłem spróbować swoich sił w tym sporcie. Zobaczyliśmy ogłoszenie o naborze do szkółki i rodzice mnie zapisali – wyjaśnia swoją genezę w speedwayu 13-letni Paweł Sitek.

Motocykle żużlowe to nie jedyny rodzaj motorów, na których ściga się Paweł Sitek. – Jeżdżę też na Pitbike’ach Supermoto. Zaczynałem od Pocet bike’a pięćdziesiątki. W 2019 roku zacząłem jeździć w zawodach pokazowych na pitbike’ach. Wcześniej, bo już w 2017 rozpocząłem treningi. Wtedy rozpoczęła się moja przygoda z motocyklami  – tłumaczy 13-latek.

Lepiej jeździ mi się jednak na motocyklu żużlowym i to ze speedwayem wiąże swoją przyszłość – zaznacza.

13-latek ma swojego żużlowego idola, którym jest Bartosz Zmarzlik. – Podoba mi się jego styl jazdy, sylwetka na motocyklu. Jak każdy młodych chłopak chcę zostać w przyszłości mistrzem świata – kończy nowy zawodnik ostrowskiego klubu w klasie 250cc.