Przegląd mediów po finale w Rybniku: Brawa dla zwycięzców. Słowa uznania dla pokonanych

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 września, 2019

W mediach doceniony został faworyt, który wywalczył awans do PGE Ekstraligi, ale także sporo ciepłych słów padło pod adresem beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego, który nie poddał się bez walki. Zapraszamy do przeglądu artykułów po finale zarówno w mediach ogólnopolskich jak i lokalnych.

WP SportoweFakty: ROW Rybnik wraca do PGE Ekstraligi! Thriller w Rybniku

Niespodzianki nie było, choć nerwów nie brakowało. PGG ROW Rybnik odrobił straty z pierwszego meczu finałowego, wygrał z Arged Malesa TŻ Ostrovia 49:41 i awansował do PGE Ekstraligi! Ostrowianie pojadą z kolei w barażu.

Więcej: https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/843498/zuzel-row-rybnik-wraca-do-pge-ekstraligi-thriller-w-rybniku-relacja

Przegląd Sportowy: ROW Rybnik. Wraca do PGE Ekstraligi. Cudowny mecz Woryny!

„Ekstraliga 2020 Yno ROW” – baner z takim napisem pojawił się nad stadionem tuż po 14. wyścigu. W ten sposób władze PGG ROW-u Rybnik postanowiły poinformować całe miasto, że po dwóch sezonach przerwy zespół znów pojedzie w PGE Ekstralidze. Atmosfera na stadionie od początku była niezwykle podniosła, a rangę spotkania widać było choćby po gigantycznych kolejkach przed bramami rybnickiego stadionu. Ostatecznie zawodnicy gospodarzy wygrali 49:41, ale mecz dostarczył sporych emocji, a ostrowianie spisali się zaskakująco dobrze i mocno nastraszyli faworytów.

Więcej: https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/nice-1-lz/zuzel-row-rybnik-wraca-do-pge-ekstraligi-cudowny-mecz-woryny/lhqgfft

KurierOstrowski.pl: Napędzili strachu faworytowi 

Do ostatniego wyścigu rewanżowego finału Nice 1. Ligi Żużlowej ważyły się losy awansu do PGE Ekstraligi. Ostatecznie faworyzowany PGG ROW Rybnik wygrał z Arged Malesa TŻ Ostrovia 49:41 i został mistrzem Nice 1. LŻ. Ostrowianom należą się słowa uznania za ogromną walkę przez cały sezon i w tym finałowym rewanżu. Przed drużyną Mariusza Staszewskiego baraże ze Stalą Gorzów.

Więcej: https://kurierostrowski.pl/2019/09/15/napedzili-strachu-faworytowi-foto/

Wlkp24.info: TŻ Ostrovia przegrywa w Rybniku, ale walka o Ekstraligę trwa dalej

Arged Malesa TŻ Ostrovia przegrywa w rewanżowym meczu z PGG ROW-em Rybnik 49:41 w finale Nice 1. Ligi Żużlowej. Zespół z Górnego Śląska awansuje do PGE Ekstraligi, ale walka ostrowskiego zespołu o awans się nie kończy. Teraz przed nią baraż.

Więcej: http://wlkp24.info/tz-ostrovia-przegrywa-w-rybniku-ale-walka-o-ekstralige-trwa-dalej/

Tuba Ostrowa: Bez niespodzianki, bez awansu, choć z podniesioną głową

W rybnickiej części finału Nice 1. Ligi Żużlowej wielkiej batalii o awans nie było, a najwięcej emocji wywołała szwankująca maszyna startowa. Choć losy awansu rozstrzygnęły się definitywnie dopiero w biegach nominowanych, to ROW Rybnik przez cały mecz utrzymywał wynik pod kontrolą wygrywając ostatecznie 49:41 i zdobywając upragnioną przepustkę do PGG Ekstraligi. Ostrowianom pozostają na koniec sezonu baraże ze Stalą Gorzów.