Przy Piłsudskiego 64 zawarczały motocykle!

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 8 marca, 2019

Z małym poślizgiem, w okolicach 13:45 na tor Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim wyjechały pierwszy raz w tym sezonie motocykle! Już na prawie godzinę przed rozpoczęciem treningu zaczęli schodzić się pierwsi kibice. Łącznie pierwsze tegoroczne jazdy oglądało na trybunach około 250 osób.

Na sam początek żużlowej wiosny tor po dosypaniu nawierzchni sprawdziło prawie 20 żużlowców. Przyjemność jazdy czerpał prawie cały skład Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski (na treningu zabrakło jedynie Sama Mastersa i Marka Kariona).

Już od początku czułem, że tor jest jak najbardziej w porządku do jazdy, o wiele łatwiejszy niż myślałem, gdy chodziłem po nim. Na pewno zaszła zmiana w porównaniu do zeszłego roku, ale sądzę, że wraz z rozjeżdżeniem będzie coraz lepszy i spójniejszy. Sądzę, że będzie to spory atut dla nas, gdy wszyscy zawodnicy znajdą odpowiednie ustawienia – powiedział Nicolai Klindt, lider zespołu w sezonie 2018.

Oprócz żużlowców naszej drużyny okazję do jazdy mieli także jeźdźcy, którzy w sezonie 2019 będą prezentować różne barwy. Stadion przy ul. Piłsudskiego 64 gościł między innymi aktualnego Wicemistrza Świata – Bartosza Zmarzlika, zawodnika Cash Broker Stali Gorzów. To właśnie gorzowianie mieli dziś spośród przyjezdnych najwięcej reprezentantów.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że także dziś na naszym obiekcie będzie można usłyszeć motocykle. Początek treningu zaplanowano na 13:30.