Regulamin Sanitarny PZM – kluby eWinner 1.Ligi Żużlowej, 2.Ligi Żużlowej

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 12 marca, 2021

W piątek został opublikowany Regulamin Sanitarny PZM dla klubów eWinner 1.Ligi Żużlowej, 2.Ligi Żużlowej. Zakłada on m.in. częstsze testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 zarówno dla zawodników i członków i teamów, a także osób obsługujących mecze. Testy wykonywane mają być nie rzadziej niż co dwa tygodnie.

Już zawody sparingowe obwarowane są określonym reżimem sanitarnym. Wszystkie osoby w nich uczestniczące, czyli zawodnicy, członkowie ich ekip, osoby funkcyjne,  muszą posiadać negatywne wyniki testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wykonane techniką RT-PCR. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed pierwszym sparingiem.

Przed pierwszą rundą rozgrywek klub zobowiązany jest na własny koszt przeprowadzić testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem. Wyniki testów klub także przesyła niezwłocznie po ich uzyskaniu do systemu.

Do obowiązków zawodników uczestniczących w rozgrywkach należy m.in. poddanie się przez zawodnika (włącznie z mechanikami i osobami z teamu zawodnika) cyklicznym, nie rzadziej niż co dwa tygodnie, ale nie później niż 48 godzin przed kolejnym meczem ligowym testom na obecność koronawirusa SARSCoV-2 na koszt klubu zgodnie ze wskazaniem rodzaju testu i harmonogramem ustalonym przez podmiot zarządzający. Na dzień publikacji regulaminu dozwolone jest korzystanie z testów: techniką RT-PCR lub szybkimi testami antygenowymi do diagnozowania zakażonych SARS-CoV-2.

To samo dotyczy osób delegowanych do obsługi zawodów lub treningów zarówno przez klub, jak i podmiot zarządzający uczestniczących w rozgrywkach.

Pełna treść regulaminu sanitarnego dostępna TUTAJ.