Rośnie stawka niedzielnego meczu. Zwycięstwo może dać TŻ Ostrovia drugie miejsce

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 4 sierpnia, 2019

Po tym jak w sobotę Car Gwarant Start Gniezno przegrał mecz w Gdańsku ze Zdunek Wybrzeżem, rosną szanse Arged Malesa TŻ Ostrovia na awans w tabeli na koniec sezonu zasadniczego w Nice 1. Lidze Żużlowej.

Car Gwarant Start Gniezno zakończył rundę zasadniczą z 17 punktami. Tyle samo punktów ma Unia Tarnów, która wyprzedzi gnieźnian tylko w przypadku remisu bądź zwycięstwa na Łotwie. O wywiezienie punktów z Daugavpils będzie ciężko, bo Jaskółki jadą bez najlepszego zawodnika Nice 1.LŻ, Petera Ljunga.

W tym momencie otwiera się wielka szansa dla Arged Malesa TŻ Ostrovia na zajęcia nawet drugiego miejsca po rundzie zasadniczej. Ostrowianie nie do końca mają los w swoich rękach, bo jeśli wygrają z Orłem Łódź, będą musieli jeszcze czekać na wynik meczu w Daugapils. Jeśli Lokomotiv pokona Unię Tarnów, to w przypadku zwycięstwa gospodarzy w Ostrowie, beniaminek wskoczy na drugie miejsce i w półfinale play-off dojdzie do derby Wielkopolski.

Nie dzielmy jednak skóry na niedźwiedziu. Orzeł również przyjedzie do Ostrowa walczyć o uniknięcie baraży, z tym, że łodzianie jeśli pokonają Arged Malesa TŻ Ostrovię, to będą trzymać kciuki za Unię Tarnów. Tylko bowiem zwycięstwo Jaskółek w Daugavpils, uchroni Orła przed barażami.

Stawka meczu zatem ogromna. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Ostrowie o godzinie 14:30. Serdecznie zapraszamy. Będzie się działo!