ROZPOCZĘŁA SIĘ SPRZEDAŻ BILETÓW NA ZOOLESZCZ MPPK W POZNANIU Z UDZIAŁEM ARGED MALESY OSTRÓW

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 25 marca, 2022

W niedzielę, 3 kwietnia 2022 r. o godzinie 14.00, rozpoczną się Zooleszcz Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Po raz pierwszy w historii tej imprezy do walki o medale dojdzie na stadionie Golęcin przy ul. Warmińskiej 2 w Poznaniu. Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na to wydarzenie. Wejściówki można kupować online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

O medale Zooleszcz MPPK powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Zooleszcz GKM Grudziądz. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: Betard Sparta Wrocław, Motor Lublin, Moje Bermudy Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski oraz gospodarze – Wuprinż PSŻ Poznań.

Taki skład tegorocznych MPPK wynika zobowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym. W tym roku regulamin nakazuje uczestnikom wystawienie żużlowców (uwzględniając rezerwowego) z najwyższą średnią biegową, uzyskaną w rozgrywkach ligowych w poprzednim sezonie. W składzie może znaleźć się jeden zawodnik zagraniczny.

– Są zmiany regulaminowe, zapewniające obsadę na najwyższym poziomie. W Poznaniu, który jeszcze nie gościł w swojej historii tej imprezy, zobaczymy m.in. naszych kadrowiczów z Bartoszem Zmarzlikiem czy Maciejem Janowskim na czele. Szykuje się więc bardzo prestiżowa inauguracja sezonu na stadionie w Lasku Golęcińskim. Liczę na dużą dawkę emocji i ciekawe wyścigi – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

W czwartek dokonano losowania numerów startowych Zooleszcz MPPK. Na zgłoszenia nazwisk zawodników kluby mają czas do przyszłego tygodnia.

Zooleszcz MPPK – numery startowe
1, 2, 15ARGED MALESA Ostrów Wlkp.
3, 4, 16FOGO UNIA Leszno
5, 6, 17BETARD SPARTA Wrocław
7, 8, 18ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
9, 10, 19MOTOR Lublin
11, 12, 20WUPRINŻ PSŻ Poznań
13, 14, 21MOJE BERMUDY STAL Gorzów Wlkp.

Rozpoczęła się właśnie sprzedaż biletów na Zooleszcz MPPK. Wejściówki są do nabycia online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik

VIP:

Normalny – 300 zł (w cenie: wstęp do strefy cateringu, miejsce siedzące na trybunie VIP, zestaw upominków, miejsce parkingowe, program zawodów)

Ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści) – 200 zł

Trybuna Główna:

Normalny – 50 zł

Ulgowy – 40 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści)

Pozostałe sektory:

Normalny – 40 zł

Ulgowy – 25 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat; emeryci i renciści)

Bilet Rodzinny – 80 zł (2 osoby dorosłe + 1 lub więcej osób do 18 roku życia)

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny 

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym)

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 30 marca – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości “Bilet MPPK”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Par Klubowych odbędą się już po raz 49. W klasyfikacji

medalowej prowadzi Polonia Bydgoszcz (11 złotych – 6 srebrnych – 2 brązowe) przed Unią Leszno (10 złotych – 8 srebrnych – 2 brązowe) i Stalą Gorzów (9 złotych – 7 srebrnych – 6 brązowych). Honorowy patronat nad Zooleszcz MPPK objął europoseł Ryszard Czarnecki.

– Fajnie, że kolejne miasto będzie gościć uczestników rywalizacji o medale Zooleszcz MPPK. Faworyta wskazać na pewno bardzo trudno, ale to tylko dobrze dla poziomu sportowych emocji. Liczymy, że kibice w niedzielne kwietniowe popołudnie licznie stawią się na stadionie, wkrótce podamy szczegółowe informacje o sprzedaży biletów – powiedział Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, która zorganizuje zawody we współpracy z PSŻ Poznań.

inf.prasowa Speedwayevents