Rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 26 listopada, 2020

Po krótkiej przerwie od żużla, zawodnicy Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski rozpoczęli już przygotowania do kolejnego sezonu. W Ostrowie formę pod okiem trenera Mariusza Staszewskiego szlifują adepci szkółki i juniorzy. Krajowi seniorzy oraz obcokrajowcy przygotowują się indywidualnie w swoich miejscach zamieszkania.

-Plan przygotowań jest podobny do lat poprzednich. Zobaczymy, jeszcze jak to będzie wyglądało w kwestii wynajęcia hali, bo wiadomo, że obostrzenia związane z pandemią utrudniają przygotowania. Na szczęście w myśl przepisów jako sportowcy możemy korzystać z siłowni i przygotowujmy się na obiektach Factory Centrum Fitness. Na miejscu ze mną trenują adepci i juniorzy. Pozostali zawodnicy przygotowują się indywidualnie – tłumaczy Mariusz Staszewski.

W styczniu wzorem lat ubiegłym w okresie ferii zimowych planowane jest zgrupowanie w Ostrowie. – Jeśli nie będzie przeszkód związanych z pandemią, to zorganizujemy je tak jako w poprzednich latach. Chodzi o wspólne treningi, poprawienie czy uzupełnienie tych przygotowań, które zawodnicy mają indywidualnie, a przede wszystkim integrację zespołu. Są nowi zawodnicy i dobrze będzie jeśli lepiej się poznają, a później ta współpraca ma procentować w sezonie – dodaje trener.

-Ja tam mógłbym jeździć przez cały rok. Oczywiście nie ma do tego warunków, a teraz przygotowujemy się do kolejnego sezonu. Trenujemy od wtorku do czwartku z trenerem. W piątek mamy indywidualne dodatkowe zajęcia. W moim przypadku to boks, a w sobotę jeszcze biegam lub jeżdżę rowerem – wyjaśnia Sebastian Szostak.

-W moim przypadku również treningi już się rozpoczęły. Jestem we wstępnym okresie przygotowań. Na początku chodzi o to, by rozruszać mięśnie i przygotować do wysiłku – mówi kapitan zespołu, Tomasz Gapiński.