Ruszył okres transferowy. 14 dni na podpisywanie kontraktów. Kogo powitamy w Ostrowie?

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 1 listopada, 2020

Od 1 do 14 listopada potrwa okres transferowy przed sezonem 2021. W tym czasie kluby mogą oficjalnie podpisywać kontrakty z zawodnikami na kolejne rozgrywki. TŻ Ostrovia ogłosiła, że trzech żużlowców z dotychczasowego składu zostaje w Ostrowie. Wkrótce okaże się także, kto dołączy do zespołu Mariusza Staszewskiego.

Wcześniej już informowaliśmy, że warunki dalszych startów w Ostrowie uzgodnili: Nicolai Klindt, Tomasz Gapiński i Adrian Cyfer. – Teraz trzeba te wszystkie uzgodnienia przelać na papier i parafować kontrakty na sezon 2021 – wyjaśnia prezes Waldemar Górski.

Przed nowym sezonem weszły w życie ważne zmiany regulaminowe. Obligatoryjnie pod numerami 1-5, 9-13 musi być zawodnik do lat 24. Może nim być zawodnik krajowy lub obcokrajowiec. – Tych zawodników nie ma tak wielu na rynku i trzeba postawić na kogoś mniej znanego, a także liczyć na to, że ten ktoś wypali akurat w przyszłym sezonie. Wybór nie jest łatwy – mówi trener Mariusz Staszewski.

Ważne kontrakty mają w Ostrowie wychowankowie klubu: Sebastian Szostak, Kacper Grzelak, Jakub Poczta i Jakub Krawczyk. Do zawodników, którzy zostają w Arged Malesa TŻ Ostrovia na kolejny sezon powinno jeszcze dołączyć trzech żużlowców. – Z siedmiu nazwisk, z których wybieram jeśli chodzi o seniorów, chciałbym, aby sześciu zawodników pojawiło się w naszej drużynie. Długiej ławki rezerwowych raczej nie przewiduję – zaznacza trener.

Wkrótce rozpoczniemy prezentowanie całej nowej drużyny na sezon 2021. Wiele spekulacji w mediach już się pojawiło. Niedługo dowiecie się, czy wszystkie się potwierdzą.