Są potencjalni kandydaci na żużlowców. Duży odzew na spotkaniu w Galerii Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 kwietnia, 2019

Jest szansa, że szkółkę Towarzystwa Żużlowego Ostrovia zasilą kolejni adepci. Podczas środowego spotkania w klubowym sklepie w Galerii Ostrovia kilku młodych chłopaków chętnych do wstąpienia do szkółki żużlowej w obecności swoich rodziców, dowiedziało się od trenera Staszewskiego, jakie wymogi trzeba spełnić, by móc rozpocząć treningi.

Szkółka Towarzystwa Żużlowego Ostrovia działa bardzo prężnie. Klub zapewnia sprzęt, żużlowy ekwipunek i pokrywa koszty organizacji treningów. – Co najważniejsze, rodzice nie płacą za zajęcia. Nie ma też żadnych opłat miesięcznych. Niewiele jest już chyba dyscyplin sportu, w których dziecko może spróbować swoich sił całkiem za darmo. Żużel to drogi sport, ale warto wykorzystać tę szansę i chociaż zobaczyć, czy to jest to. Przygoda życia dla tych młodych chłopców jest gwarantowana – podkreśla trener Mariusz Staszewski.

Wszystko w szkółce żużlowej jest fajne. Trener bardzo pomaga, koledzy również – mówiła Dobrosława Ławiczak, jedna z dwóch dziewczyn w gronie adeptów czarnego sportu. – Kiedy przyszedłem do szkółki również niewiele umiałem. Wszystkiego nauczył mnie trener – podkreślał Sebastian Szostak, który legitymuje się już certyfikatem i bierze udział w zawodach młodzieżowych.

Treningi odbywają się zarówno na torze żużlowym, początkowo na motocyklach o mniejszej pojemności silnika, ale także na mini motocyklach crossowych, tzw. pitbike’ach. – Zaczynamy od oswojenia dziecka z motocyklem. Pitbike do tego jest idealny. Pierwsze treningowe okrążenia na motocyklach żużlowych wykonuję z adeptami. Pokazuje im, jak się prowadzi motocykl – wyjaśniał trener Mariusz Staszewski.

Co istotne, zaraz po środowym spotkaniu kilku rodziców odebrało stosowne dokumenty, które należy wypełnić, wykonać konieczne badania lekarskie i dopiero wówczas ich dziecko może rozpocząć treningi w szkółce żużlowej. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że wkrótce powiększy się liczba podopiecznych trenera Mariusza Staszewskiego.

Zapisy do szkółki prowadzone są cały czas. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu z trenerem Staszewskim, który wyjaśni, jakie warunki trzeba spełnić, by rozpocząć treningi.

Szkolenie adeptów sportu żużlowego dofinansowane jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.