Sebastian Szostak będzie reprezentował narodowe barwy. Pojedzie w czeskim Divisovie w eliminacji IMEJ

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 22 czerwca, 2021

Sebastian Szostak, żużowiec Arged Malesa Ostrów Wielkopolski znalazł się w obsadzie 2. Rundy Kwalifikacyjnej do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Zmagania odbędą się w najbliższą sobotę w czeskim Divisovie.

To dla mnie wielkie wyróżnienie – mówi o możliwości reprezentowania barw Polski na arenie międzynarodowej niespełna 18-letni ostrowianin, dla którego będą to pierwsze tak prestiżowe zawody.

Awans do finału IMEJ, który odbędzie się 7 sierpnia w Rydze wywalczy tylko najlepsza piątka z czeskiego Divisova.  Na liście startowej jest aż trzech Polaków. Obok Szostaka, któremu przydzielono numer 3, pojadą także Denis Zieliński i Bartłomiej Kowalski.

W Czechach wystartuje także m.in. Łotysz Ricards Ansviesulis czy Brytyjczycy Drew Kemp i Leon Flint. Jest także utalentowany Niemiec Norrick Blödorn.  O miejsce w czołowej piątce nie będzie zatem wcale tak łatwo. Początek zawodów w sobotę o 15:10.

Zanim do tego dojdzie, ostrowscy juniorzy wezmą udział w III i IV rundzie ćwierćfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Rybniku we wtorek i środę.

Lista startowa 2. Rundy Kwalifikacyjnej do IMEJ

1. Ricard Ansviesulis (Łotwa)
2. Drew Kemp (Wielka Brytania)
3. Sebastian Szostak (Polska)
4. Michal Baštecky (Czechy)
5. Jordan Palin (Wielka Brytania)
6. Denis Zieliński (Polska)
7. Maximilian Troidl (Niemcy)
8. Danil Šilhan (Czechy)
9. Bartłomiej Kowalski (Polska)
10. Leon Flint (Wielka Brytania)
11. Norrick Blödorn (Niemcy)
12. Artiom Juhno (Łotwa)
13. Daniel Klima (Czechy)
14. Robert Kössler (Austria)
15. Nathan Ablitt (Wielka Brytania)
16. Tom Finger (Niemcy)