Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk na kolejny sezon w TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 listopada, 2020

Wychowankowie ostrowskiego klubu, Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk zostają na sezon 2021 w Ostrowie Wielkopolskim. Szostak był liderem formacji juniorskiej Arged Malesa TŻ Ostrovia w minionych rozgrywkach. Krawczyk z kolei debiutował w lidze w tym sezonie.

Sebastian Szostak wystartował we wszystkich 14 meczach ligowych Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w sezonie 2020. Wystąpił w 47 wyścigach, w których z bonusami zdobył 33 punkty. Dało mu to średnią 0,702 punktu na bieg. Na swoim torze zdobywał przeciętnie 0,909 punktu, a na wyjazdach 0,520. Został sklasyfikowany na 51. miejscu wśród żużlowców eWinner 1. Ligi.

17-latek notował bardzo dobre wyniki w zawodach młodzieżowych. Zajął drugie miejsce w Finale Brązowego Kasku, co jest najlepszym wynikiem ostrowskich żużlowców w historii tej imprezy. Wygrał młodzieżowy cykl Nice Cup. Został Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Wielkopolski, a wraz z kolegami Młodzieżowym Drużynowym Mistrzem Wielkopolski. Na koniec sezonu wygrał rozgrywany w tym roku w formule juniorskiej 68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Jakub Krawczyk wystąpił w 12 meczach ligowych i pojechał w 22 wyścigach. Zdobył w nich z bonusami 10 punktów, co dało mu średnią 0,455. 16-latek stawał na podium poszczególnych rund cyklu Nice Cup. Wraz z kolegami wywalczył Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwo Wielkopolski. Indywidualnie natomiast był trzecim juniorem Wielkopolski. W 68. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zajął drugie miejsce.