Sebastian Szostak po zgrupowaniu Żużlowej Reprezentacji Polski

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 14 maja, 2021

W środę i czwartek w Bydgoszczy na zgrupowaniu Żużlowej Reprezentacji Polski przebywał Sebastian Szostak. Dla ostrowianina to pierwszy kontakt z narodowymi barwami. Przez trenera Rafała Dobruckiego został powołany do kadry do lat 19.

Było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Miałem możliwość potrenowania na torze w Bydgoszczy zarówno w środę jak i czwartek. W środę mieliśmy także spotkanie z panem Tomaszem Gollobem – mówi Sebastian Szostak.

Mogliśmy zadawać panu Tomkowi pytania, na które bardzo interesująco odpowiadał. Było bardzo dużo pytań. Mistrz świata z 2010 roku opowiadał nam o swojej karierze, ale także udzielał nam wskazówek odnośnie sprzętu czy samej jazdy – dodaje ostrowian.

Opowiadał m.in. o tym, że on jako wychowanek Polonii Bydgoszcz, miał problem na torach krótszych i trudniejszych technicznych. My tak samo, nauczeni jazdy w Ostrowie na torze długim i łatwym technicznie, mamy kłopoty, gdy jedziemy na krótkie i trudne tory. Sugerował, by wynajmować tory cięższe, takie chociażby jak Gorzów lub podobne na treningi i jak najwięcej jeździć na takich obiektach – zakończył żużlowiec  ostrowskiego klubu.