Sebastian Szostak trzeci w ZKJ w Lublinie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 6 października, 2022

Sebastian Szostak zajął trzecie miejsce w pierwszym z dwóch lubelskich Turniejów Zaplecza Kadry Juniorów. Ostrowianin zdobył w czwartek 13 punktów. Wygrał z kompletem 15 punktów Wiktor Przyjemski. Drugi był Damian Ratajczak, który wywalczył 14 „oczek”. Szóste miejsce z 10 punktami zajął Jakub Krawczyk. Siódmy był Kacper Grzelak z dziewięcioma. W piątek ciąg dalszy rywalizacji w Lublinie.

Sebastian Szostak lubi jeździć na torze w Lublinie i to potwierdził w czwartek podczas Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów. Z reguły wychodził dobrze spod taśmy i nie robił błędów na dystansie, a kiedy trzeba było, także wyprzedzał mniej doświadczonych rywali na trasie. Uzbierał 13 punktów i zajął trzecie miejsce. Bezbłędny był Wiktor Przyjemski, zdobywca kompletu 15 punktów. Drugi był Damian Ratajczak, który przegrał tylko z młodym bydgoszczaninem.

Jakub Krawczyk nie imponował startami i musiał na dystansie pokonywać rywali na trasie. Nie udało mu się to w ostatnim biegu, kiedy to niespodziewanie przegrał z Kacprem Szopą. Strata tego punktu sprawiła, że zamiast na czwartym miejscu, Krawczyk ukończył zawody na szóstym.

W ostatnim swoim starcie bardzo dobrze za to pojechał Kacper Grzelak, który pokonał Oskara Palucha. Ostrowianin uzbierał 9 punktów i zajął siódme miejsce.

Wyniki:

1. Wiktor Przyjemski – 15 (3,3,3,3,3)
2. Damian Ratajczak – 14 (3,3,3,3,2)
3. Sebastian Szostak – 13 (3,2,2,3,3)
4. Oskar Paluch – 11 (3,1,3,2,2)
5. Krzysztof Lewandowski – 10 (1,0,3,3,3)