Sebastian Szostak z Nagrodą Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z okazji Święta Miasta

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 listopada, 2020

Junior Arged Malesa TŻ Ostrovia Sebastian Szostak znalazł się w gronie laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, przyznawanych z okazji Święta Miasta. W tym roku uroczystości związane z obchodami Święta Miasta zostały odwołane z uwagi na obowiązują obostrzenia. Doroczne nagrody jednak przyznano.

Niezmiernie się cieszę z Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. To dla mnie wielki zaszczyt i niespodzianka, że moje tegoroczne sukcesy zostały dostrzeżone. Jestem ostrowianinem i cieszę się, że mogę reprezentować barwy klubu z mojego rodzinnego miasta i zdobywać sukcesy dla TŻ Ostrovia. Taka nagroda to duża motywacja do dalszej pracy i jeszcze większych osiągnięć – powiedział Sebastian Szostak, 17-letni wychowanek ostrowskiego klubu.

Sebastian Szostak w sezonie 2020 zajął drugie miejsce w Finale Brązowego Kasku, najwyższe w historii tych zawodów spośród ostrowian. Wygrał także cykl młodzieżowych zawodów Nice Cup. Został Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Wielkopolski, a wraz z kolegami zdobył Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwo Wielkopolski. Na koniec sezonu wygrał rozgrywany w tym roku w młodzieżowej obsadzie 68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, zapisując się w historii jako czwarty reprezentant ostrowskiego klubu, który zwyciężył w najstarszym turnieju żużlowym w Polsce.

– Zawsze, z wielkim zaszczytem i ogromną przyjemnością, wręczałam w Święto Miasta Nagrody Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Tak świętowaliśmy przed rokiem – wspólnie. Tym razem, niestety musieliśmy zaniechać uroczystego spotkania z nagrodzonymi. Jest mi z tego powodu niezwykle przykro. Chcę jednak podziękować każdemu z nich za wielki wkład w budowanie marki jaką jest już Ostrów Wielkopolski! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Sebastianowi Szostakowi serdecznie gratulujemy a pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego dziękujemy za docenienie sukcesów młodego wychowanka ostrowskiego klubu.

Pełna lista laureatów nagród Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego TUTAJ.